Skocz do zawartości

Gravel - Soot 50 vs Geos


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukam gravela w okolicy 5-6k, na grx'ie i hydraulicznych hamulcach, po wstępnej selekcji w zasadzie wybór był ekser 6.0, a soot 50, a ze kross w prawie niedostępny to już prawie zdecydowałem sie na Soota.

Obecnie jeżdżę na Unibike, więc z ciekawości zajrzałem na ich stronę i na dniach wprowadzają / wprowadzili model Geos (https://www.unibike.pl/geos.html)
Nigdzie nie ma jeszcze żadnej recenzji tego modelu, więc tyle co na papierze - a na papierze wygląda minimalnie lepiej.

Cena ta sama co Soot (6100), ale GRX RX-810 zamiast RX-400, rama ALU 6061-T6. Patrząc na geometrie ramy i największe rozmiary to jest 3 cm dłuższa niż Soot, ale jak sie to przełoży na pozycje/komfort jazdy ciężko mi stwierdzić. Waga nie podana, ale pewnie w okolicach 11kg, reszta osprzętu w zasadzie ta sama. Podana jest opona - SCHWALBE G-ONE ALLROUND 28X1.50 ,  zakładam ze chodzi o 700X38C

Ktoś sie może interesował tym Geos'em lub ma jakieś dodatkowe informacje/przemyślenia? Pobliski sklep podaje ze będzie je miał najszybciej w połowie marca, wiec sie zastanawiam czy poczekać czy brać Soota, zanim ceny skocza do góry (bo może inni pojdą śladem podwyżek Krossa)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...