Skocz do zawartości

[Do 4000 zł] Rower crossowy


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Poszukuję roweru dla swojej żony oraz dla siebie. Zdecydowana większość, to będzie jazda po ścieżkach rowerowych i asfalcie, lecz czasami zdarzy się przejechać przez jakąś polna lub leśna droga. Jazda rekreacyjna, co drugi dzień po naście kilometrów, bez żadnej spiny i maratonów. Doszliśmy do wniosku, że cross będzie najbardziej odpowiedni do tego typu jazdy. Znalazłem kilka modeli w podobnym przedziale cenowym i bardzo bym prosił o pomoc w wyborze. Z góry zaznaczę, że najlepiej jakby rower mojej żony jak i mój był z tej samej firmy (chyba że ewidentnie będzie ku temu jakiś dobry argument), aby nie kombinować później z serwisowaniem w różnych miejscach itd. Poniżej nasze wymiary oraz znalezione modele:

Żona: 153 cm wzrostu, 58 kg

Ja: 178 cm wzrostu, 110 kg

 

1. Kross Evado 7.0

2. Scott Sub Cross 20

3. Romet Orkan 8

4. Cube Nature Pro

 

Na dzień dzisiejszy raczej skłaniam się ku Rometowi, ponieważ z tego co się orientuję, to chyba ten Orkan ma najlepsze komponenty z całej czwórki. Nie wiem tylko jak jest z żywotnością Rometów, ale chyba nie cieszą się dobrą opinią. Dodam również, że patrzyłem rowery Unibike i Giant, ale one raczej odpadają z prozaicznego powodu - nie podoba się nam ich wygląd.

 

Z góry serdeczne dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza

153 to strasznie małą ramę potrzebuje. XXS. Nie jest łatwo znaleźć. Ty jesteś na granicy M 17,5 cala i L 19 cali. Te rowery, które wskazałeś mają atrapę amortyzatora. Pod żoną w ogóle się nie ugną. Pod Tobą owszem ale te amortyzatory typu Suntour NEX to są straszne badziewia. 
Cube Natue Pro technicznie straszna nędza. Trzy pozostałe są ok.
Jakbyś był z Warszawy to mam dla Ciebie rower, jeśli rozważasz używane:
https://www.specialized.com/pl/pl/crossover-expert-disc/p/106410?color=196515-106410&searchText=92616-3002
 

Odnośnik do komentarza

Nie jest jakaś gigantyczna różnica ale NCX są trochę lepszej jakości i coś się w miarę uginają. Pod żoną ugnie się tylko powietrzny ze względu na zbyt mało wagę. Tu kiedyś popełniłem jakiś tekst o takich rowerach. Modele może nie do końca aktualne:
https://roweroweporady.pl/f/topic/6666-cross-dobre-i-przyzwoite-do-5k-jacek-kapela/?tab=comments#comment-49646

 

Odnośnik do komentarza

No niestety. Od czasu tego posta ceny poszły ostro w górę.  Zawsze można kupić któryś z rowerów, który wskazałeś i zobaczyć jak się jeździ. Jak amortyzacja będzie za słaba to szukać amora powietrznego w dobrej cenie. Niestety hamulce MT200 to też dramat. Ale po wymianie tarcz i klocków może dadzą radę. Żonę zatrzymają z Tobą będzie gorzej.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...