Skocz do zawartości

[3000] Pomoc w kupie roweru MTB/Cross


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.
Mam zamiar kupić rower do 3000tys.
Miałby on służyć do jazdy po asfalcie, jak również w terenie- np po lesie.
Tu moje pytanie, bo jestem zielony w tym temacie. Co byście polecili?

Dodam, że może być to rower nowy jak i używany. Wzrost 177 83 kg
Z góry dziękuję za pomoc i udzielone rady.

Odnośnik do komentarza

Najbardziej uniwersalny rower do wszystkiego to trekking/cross. Przejrzyj te wątki gdzie ludzie szukali crossa lub trekkinga  do 3 tys oraz porady Łukasza na jego blogu jaki rower kupić do 3 tys. w części dotyczącej crossów/trekingów. Gwoli wyjaśnienia trekking to generalnie cross tylko z błotnikami i oświetleniem i ewentualnie z bagażnikiem.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za udzielenie się  w temacie.

Dzisiaj odwiedziłem pare sklepów, u sb w mieście. Dwa z nich nie zaciekawa obsługa i za wiele się od nich nie dowiedziałem.

Dopiero w trzecim miła i pomocna obsługa,  polecili mi dwa rowery i tu moje pytanie który z nich wy byście polecili:

 

http://www.ebikeserwis.pl/rower-hercules-uno-7-wa-nexus-7s-mietowy-rozmiar-4,3,6772,4022z tego jeszcze byłaby możliwość utargowania ceny

http://www.ebikeserwis.pl/rower-kellys-thorx-10-limited-edytion-650b-27-5-de,3,6773,7770z tego już niestety nie

Odnośnik do komentarza

Kellys Torx to naprawdę bardzo dobry rower. Ma wadę w postaci hamulców. Nie żeby one źle działaly ale jest powszechnie znane że większość Avidów szybko się psuje a zastosowany płyn hamulcowy przeżera uszczelki. Najlepiej je od razu zdjąć i opchnąć na Allegro i kupić no. Shimano Deore z którymi nie ma problemu. Nie jestem co prawda zwolennikiem rozmiaru 27,5 ale co kto lubi. Marcin ma taki i chwali.

Odnośnik do komentarza

To zależy co w końcu potrzebujesz. Cross czy MTB? Bo MTB do miasta się od biedy nadaje ale na dłuższe jazdy asfaltowe to już tak średnio na jeża. Z kolei cross do miasta i na długie jazdy drogami asfaltowymi jest świetny ale do jazdy off-roadem okazjonalnie tak ale regularnie po korzeniach i lasach to już nie.

 

Takie minimalne modele, z bieżącej oferty które byłbym skłonny kupić to Gate 10 MTB (a chętniej Gate 30) albo Phanatic 90 Cross.

Odnośnik do komentarza

Celuje bardziej w MTB, mam zamiar jeździć po za miastem drogi asfaltowe jak i po lesie 50/50. Wcześniej miałem autora solution, którego niestety mi ukradli. Jednakże rozważał bym, również zakup crossa. Gate 10 mógłbym mieć w okolicach 3100 plus minus Gate 30 za 4000. Ewentualnie Kellys throx z 2013

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...