Skocz do zawartości

Jaki rower trekingowy do ok 2k


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć zamierzam kupić rower jak w temacie. Ogólnie jestem laikiem. Trochę poczytałem, troszkę wiem co mi potrzeba ale potrzebuje Waszej rady.

No to tak mam do wydania ok 2k może być z lekką górką. Mam wzrostu 1,78 m i 73 kg wagi. Na tą chwilę mam starego, dobrego "holendra" i tak sobie nim jeżdzę ale chce czegoś innego. Nie jestem wymagającym rowerzystą ale chce wydać pieniądze na porządny sprzęt jak za te pieniądze. Jeżdżę na co dzień po mieście, głównie po asfalcie i chodniku. Są to raczej krótsze trasy max 60 km, choć mam też zamiar zwiększyć zasięgi.  Czasem mogą zdarzyć się inne rodzaje podłoża (szutr, las). W przyszłości może być instalowany fotelik dla dziecka. Na tą chwilę takie rowery są w kręgu moich zainteresowań.

https://allegro.pl/oferta/meski-rower-trekkingowy-kross-trans-4-0-r21-2021-9852022025

https://allegro.pl/oferta/rower-onilus-hanower-3-0-28-granat-polysk-2020-9815717673

Co możecie mi doradzić ? Jakieś propozycje ?

Odnośnik do komentarza

Szukałem ostatnio roweru dla mojej mamy. Założenia jak u Ciebie. Głównie asfalt, czasem jakieś szutry, wycieczki z koleżankami (skubane w wieku 50+ robią wycieczki po 130 km), czasem wjazd do lasu. Przymierzała się do wielu rowerów koleżanek, ostatecznie wybrała... mojego starego górala. Problem z tymi rowerami trekkingowymi jest taki, że ludzie je kupują, bo ładnie wyglądają i wyglądają na solidne, ale ważą 18-20 kg i są zrobione często z najgorszych komponentów (nie mówię o przerzutce, ona zawsze świeci, że jest świetna, bardziej chodzi mi o amortyzator czy koła i opony). Obecnie killerem na rynku jest indiana storm X7, kupiłem ją 2 miesiące temu mojemu bratu. Kosztuje 3k, ale masz tam porządny amortyzator, solidną ramę, przyzwoite koła (dobre koła jak na cenę roweru), sztywne osie w kołach, napęd 2x10 deore i 29" koła. Możesz na takim rowerze spokojnie zjeżdżać z każdego krawężnika, masz 29" koła, które jakoś się toczą (fabrycznie są opony dość agresywne na miasto, można wymienić na jakieś gumy mniej agresywne). W odróżnieniu od tanich rowerów trekkingowych ważących 18 kg, indiana będzie ważyła 12,5-13kg. Rama, koła itp są przygotowane do tyrania po lesie a więc bez problemu powinny wytrzymać eksploatację z fotelikiem. Fabrycznie rower posiada mostek 110mm, więc spokojnie można go skrócić do np. 80 i dać większy kąt, aby siedzieć bardziej wyprostowanym, taki zabieg to okolice 50 zł.

Jak nie to, to polowałbym na jakieś kandsy, spartacusy itp. na osprzęcie alivio/deore, ale te rowery będą bardzo odstawały od Indiany w cenie około 500-700 wyższej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...