Skocz do zawartości

Alternatywa dla Trek Domane SLR 7


Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo fajny rower. Testowałem 2019. Świetnie się jeździło. Ale cena z kosmosu. W kategorii wyglądu świetnie dopracowany. Osobiście jako człowiek oszczędny, szukam okazji. W cenie detalicznej to okazja nie jest. Dostajesz świetną ramę na bardzo dobrym osprzęcie ze świetną gwarancją. Do tego koła, których bym się od razu pozbył bo jeśli dobrze widzę są to niskie stożki, chyba 38mm. Jak dla mnie nie mają one sensu. Bo ani one aero ani super lekkie.

Konkurentem jest zawsze Specialized. Będą to modele Comp UDi2, Expert i Pro. Najbardziej wypasiony Expert na UDi2 i podobnych karbonowych stożkach 38 kosztuje 25k. Dostajesz z przodu micro-amortyzator z hydraulicznym tłumieniem i blokadą oraz ramę zoptymalizowaną aerodynamicznie jeśli ma to znaczenie. Nie wiem czy nie wolałbym kupić zwykłego Compa Udi2 za 15k i kupić do niego porządne koła. Jak chcesz kompletny full wypas to za 30k masz Roubaix na bezprzewodowym SRAM AXS.

Domane ma pewne fajne smaczki w porównaniu do Roubaix. Bierze opony do 38mm więc może robić jako gravel i zimówka. W Roubaix max o ile pamiętam to 33mm. Ma też ten bajerancki schowek w ramie skopiowany swoją drogą od Speca. Nie ma tego micro-amorka, który być może będzie przydatny podczas jazdy w terenie. Zaletą kół Bontragera full carbon jest pełna 2-letnia gwarancja w ramach której jak rozpieprzysz te koła to dają drugie bez pytania. Ja bym ponegocjował żeby dali stożki 50mm w cenie zmiast tych niższych, które są ni pies ni wydra.

A po taniości to masz jeszcze Canyon Endurace.

Odnośnik do komentarza

Kół jest zatrzęsienie. Zależy od potrzeb i budżetu. Bardzo lubię FFWD, których mamy dwa komplety. Mam też dwa komplety Campagnolo. Ale oferta kół jest przebogata.

Na szosie na moim Roubaix jeżdżę na oponach Specialized Roubaix. Nie znam się za bardzo na oponach do graveli. Spec ma gravelową oponę Pathfinder. Jak tylko lekkie szuterki to Roubaix Pro w rozmiarze 32 wydaje się wystarczyć. Bontrager ma też podobne opony z tej samej fabryki ale nie jestem na bieżąco z ich ofertą.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...