Skocz do zawartości

Stara francuska szosówka


JakubP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno wygrzebałem ze strychu ponad 20-letnią szosówkę. Podobno została złożona w 95' z używanych części. Rower jest praktycznie cały złożony z francuskich części. Waży około 9-10 kg co dla mnie i tak jest niezłym wynikiem. Co ciekawe zainstalowana korba ma kształt ''jajowaty'' czyli Biopace czy jakoś tak ;)
 
 
Po pierwsze nie wiem czy jestem na nią dobry - mam około 175-9 cm wzrostu (rama ma wymiary jak na zdjęciu) długość nogi - około 87 cm. Dzisiaj się nią ''przejechałem''-zrobiłem ok. 5 km. Już wiem, że siodełko i mostek są do wymiany.
 
Chciałbym go przemalować - widzę go w kolorze czarnym z elementami zielonego. Tylko sprawę mogą nieco utrudnić łączenia ramy (zdjęcia). Ale chyba większość w tamtych czasach była tak robiona ;) Ile może kosztować takie malowanie całego roweru? Razem ze zdjęciem obecnego lakieru podkładami itp. Jak ktoś już to przerabiał to proszę o opinie czy warto to robić ;) Myślę że osprzęt jest w ok, jeszcze trochę pośmiga ;) 
 
Zdjęcia umieszczam w spojlerach aby nie robić bałaganu.

 

 

 

g5GpXBb.jpg

SAfbFEL.jpg

ZabLe7Y.jpg

q23zPhS.jpg

9SmNX8a.jpg

A9LhCi2.jpg

pXQexNu.jpg

ylxZ6Kj.jpg

LPT52fJ.jpg

o8B4L3L.jpg

RfXuZGy.jpg

AcxTzAz.jpg

DaD2GSo.jpg

bXN9uDI.jpg

uOOqqqh.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza

Mam gdzieś podobną ramę z widelcem, korbami Shimano 105, mostkiem i kierą na balkonie. Muszę kiedyś wystawić na sprzedaż za grosze. Może komuś się przyda. Ale moja ze dwa rozmiary za duża na mnie, na jakieś 185 wzrostu chyba. Mnie różne rzeczy oldschoolowe sie podobają ale takie ramy akurat nie.

 

Ale klimat Sellaronda Bike Day bardzo mi się podoba. Chętnie bym tu pojechał:

https://www.flickr.com/photos/valgardena/sets/72157654898007152

 

Usługi teraz diabelnie drogie. Za PRLu to by Ci pomalowali za flaszkę. Teraz pewnie będzie to kosztowało więcej niż wart jest rower.

Odnośnik do komentarza

A Ty jajacek ile masz wzrostu? Za ile sprzedajesz sprzęt skoro "za grosze"?:)

Pojezdzilbym sobie szosówka tylko nie wiem co robic, czy lekko pozmieniac tego czy kupić jakąs uzywke. Najprawdopodobniej troche tą polatam "przejsciowo" moze potem jakaś uzywke kupie

w

w swoim goralu mam L 21'. Tu chyba tez taka powinienem miec,chociaz nie wiem.tylko nie chcialbym wydać kupy kasy

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...

Witam ponownie. Potrzebuje wymienić siodełko w tym rowerze na inne. Problem pojawia się, gdy chcę ''nowe'' siodełko umieścić na miejsce starego. Otóż w starszych rowerach jest inny rozstaw prętów siodełka, a w ''nowym'' jest on węższy i nie pasuje do jarzemka. Więc potrzebna jest wymiana sztycy. Lecz sztyca również jest innej średnicy niż ówczesne, więc trudno ją dostać. Tak więc moje pytanie: czy da się jakoś rozwiązać ten problem? Są może takie sklepy "retro" gdzie są dostępne części rowerowe w starych standardach, które trudno jest dzisiaj dostać?  Nie zależy mi na wadze, po prostu szukam najtańszego sposobu aby wsadzić to siodełko do tego roweru.

2032810.jpeg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...