Skocz do zawartości

Nowe koło tył 26 cali


Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów.

 

Od znajomego dostałem ramę roweru z przednim kołem. Brak jest natomiast tylnego koła . Potrzebuję pomocy przy kupnie owej części. Nie mam bladego pojęcia jak dobrać koło ( poza rozmiarem) . Czy zębatki są razem z kołem? Czy muszę dokupić to oddzielnie? Jakie piasty, srasty, łożyska, mocowania itp. Mile widziane linki do jakichś kół ( używek lub nowych)...  Rower to Grand - na ramie mam oznaczenie 250 . W załączniku poglądowe zdjęcia. Wiem, że pytanie może jest głupie i banalnie proste... ale jestem laikiem w temacie. I to konkretnie...

IMG_20200810_210235.jpg

IMG_20200811_131715.jpg

IMG_20200811_131721.jpg

IMG_20200811_131725.jpg

Odnośnik do komentarza

Sprawdzasz ile masz biegów, jak masz 7 - wchodzisz na allegro i kupujesz koło z wolnobiegiem 7 rzędowym w budżecie, jaki Cię interesuje. Koło pod v brake, nie pod tarcze. Prawdopodobnie do wymiany będzie jeszcze łańcuch, więc możesz też od razu zamówić. Koło z wolnobiegiem to coś w granicach 100-120 zł, łańcuch koło 20, kupujesz jeszcze skuwacz, aby ten nowy łańcuch zamontować (koło 15 zł). Do tego musisz kupić dętkę do koła (10-15 zł) i oponę (nie schodź poniżej 30 zł, to już będzie słaba opona, ale opony w granicy 20 zł są plastikowe i nie dają żadnej przyczepności. Całość wyjdzie koło 200 zł. Rower z kołem będzie warty koło 200 zł... sens ekonomiczny znikomy. Możesz poszukać koła 26 cali na olx używanego już z kasetą i już z oponą za jakieś 50-60 zł.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...