Skocz do zawartości

Nowe koło tył 26 cali

Polecane posty

Witam forumowiczów.

Od znajomego dostałem ramę roweru z przednim kołem. Brak jest natomiast tylnego koła . Potrzebuję pomocy przy kupnie owej części. Nie mam bladego pojęcia jak dobrać koło ( poza rozmiarem) . Czy zębatki są razem z kołem? Czy muszę dokupić to oddzielnie? Jakie piasty, srasty, łożyska, mocowania itp. Mile widziane linki do jakichś kół ( używek lub nowych)...  Rower to Grand - na ramie mam oznaczenie 250 . W załączniku poglądowe zdjęcia. Wiem, że pytanie może jest głupie i banalnie proste... ale jestem laikiem w temacie. I to konkretnie...

IMG_20200810_210235.jpg

IMG_20200811_131715.jpg

IMG_20200811_131721.jpg

IMG_20200811_131725.jpg

Sprawdzasz ile masz biegów, jak masz 7 - wchodzisz na allegro i kupujesz koło z wolnobiegiem 7 rzędowym w budżecie, jaki Cię interesuje. Koło pod v brake, nie pod tarcze. Prawdopodobnie do wymiany będzie jeszcze łańcuch, więc możesz też od razu zamówić. Koło z wolnobiegiem to coś w granicach 100-120 zł, łańcuch koło 20, kupujesz jeszcze skuwacz, aby ten nowy łańcuch zamontować (koło 15 zł). Do tego musisz kupić dętkę do koła (10-15 zł) i oponę (nie schodź poniżej 30 zł, to już będzie słaba opona, ale opony w granicy 20 zł są plastikowe i nie dają żadnej przyczepności. Całość wyjdzie koło 200 zł. Rower z kołem będzie warty koło 200 zł... sens ekonomiczny znikomy. Możesz poszukać koła 26 cali na olx używanego już z kasetą i już z oponą za jakieś 50-60 zł.