Skocz do zawartości

Rower szosowy na 190cm


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chce zakupić szosówke odpowiednią na mój wzrost, czyli 190cm. Sprawdziłem, parę sklepów w internecie, ale ceny takich to min.7000. I tutaj, jest mam dla was sprawę, Lepiej kupić przez internet, czy w jakimś sklepie rowerowym. Wiadomo, przez internet, jest nawet parę stówek mniej, ale chyba lepij się przejechać, przed zakupem. I jeszcze jedno pytanie, czy polecacie jakieś modele na ten wzrost( Wiem, że na 190cm, jest problem z rowerami, ale mam nadzieję, że pomożecie?). Ogólnie maksymalna cena to 7000zł.

Dzięki za pomoc??

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, Lukasz53 napisał:

Z ciekawości, przymierzałeś się do L czy XL?

Jeszcze nie, pytam tak, typowo orientacyjnie, Aktualnie mam Leader Fox Viatic, (Rama podobno największa na rynku czyli 21, Przynajmniej tak mi w sklepie mówili) i czuje, że jest za mały, więc, wolałbym już większy. Ale wiadomo, lepiej się przejechać i zdecydować po jeździe.

Odnośnik do komentarza

W moim odczuciu, wydawanie 7000 ma sens kiedy zarabia się bardzo dużo, gdzie taki wydatek mocno nie odczuje nasz domowy budżet, albo konkretnie wiemy, czego chcemy i pedałowanie to pasja. Moim zdaniem 105 to półka która jest dobra dla amatora i jest całkowicie wystarczająca dla osób, które zaczynają jakieś tam ściganie. Kultura pracy takiego napędu jest porównywalna do wyższych grup, po prostu jest cięższa o 200-300 gramów. Jeśli ktoś się nie ściga, różnica będzie niezauważalna (na wyścigu zejście o 200 gram dla amatora to kwestia, czy dojedzie na 50 miejscu czy może 49). Patrząc po tym, na czym jeździsz obecnie, oraz po tym, że nie napisałeś nam konkretnie swoich typów, śmiem sądzić, że nie jesteś jeszcze zapalonym rowerzystom i raczej nie poczujesz różnicy między rowerem za 4000 a 7000 zł. Ja bym proponował przejść się do decathlonu i przymierzyć do ich serii EDR, cenowo okolice 4200:

https://www.decathlon.pl/rower-edr-af-105-id_8529300.html

Po roku - dwóch jak się wkręcisz, będziesz dokładnie wiedział, czy chcesz iść w coś bardziej grawelowego, szosowego endurance czy maszynkę do wygrywania comów.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...