Skocz do zawartości

Dobór opon


Rekomendowane odpowiedzi

Witam...
Mam mały dylemat... Otóż w moim Krosie Level B6 nadszedł czas na wymianę opon. Moje Rapid Roby 29x2.1 się zjechały i planuję wymianę ich na Maxxis Crossmark również 29x2.1. I tu mały dylemat laika: Rapid Roby mają oznaczenie 54-622 a Crossmarki 52/52-622. I tu pytanie - czy będą pasowały? Gdzie tkwi różnica tego parametru?

 

 

Pozwolę sobie jeszcze ewentualnie spytać co można założyć zamiast crossmarków z dobrym toczeniem się na asfalcie (60%) i w terenie (40% - sucho i leśne ścieżki).

Odnośnik do komentarza

Teoretycznie opona 54 powinna mieć szerokość 2,12 cala a 52 20,47 cala. W praktyce mało który producent posiada rzeczywistą zgodność z tym co drukuje na oponie. Po za tym ma znaczenie na jakiej szerokości obręcz zakłada się oponę i od tego w dużej mierze zależy potem jej rzeczywista szerokość.

 

Do takiej jazdy jak napisałeś zalecane są opony takie jak stosuje się w rowerach crossowych. Pytanie tylko jakiej szerokości. Ja ze swojej praktyki mogę polecić opony, które sam używałem. Obie z wkładką antyprzebiciową bo nie jeżdzę na innych gdyż nie lubię zmieniać dętek. Schwalbe Smart Sam Plus i Specialized Trigger Sport. Obie dobrze toczą się na ścieżkach rowerowych i asfalcie i dają radę na lekkim off-roadzie. W głębszym piachu się na nich nie pojedzie. Swchalbe ma bardziej agresywny bieżnik. W rowerze crossowym jeżdzę na Specialized w rozmiarze 700x38C (w praktyce ok. 35mm) a na Schwalbe w rozmiarze 700x42C (w praktyce ok. 40mm).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...