Skocz do zawartości

rower mtb 125kg


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

rozglądam się za sprzętem dla przeciętnego użytkownika 125kg/187cm.

Użytkowanie asfalt/lasy ale bez szaleństw po korzeniach ze względu na moją wagę.

Głównie chodzi o to żeby dojechać w fajne miejsce poza miasto i tam pojeździć mając trochę frajdy.

Budżet to 3000-3500 max 4000zł.

Zależy mi na tym żeby rower wytrzymał moją wagę, czyli myślę że minimum 32 szprychy, koła 29", trwały napęd.

Fajnie by było mieć osprzęt klasy deore, w tych cenach z tego co się orientuję są takie zestawy ale nie jest to wymóg konieczny.

Budżet jest o tyle płynny że za coś naprawdę porządnego dam trochę więcej niż przewiduję jednak nie chcę płacić za coś co będzie mi niepotrzebne.

 

I tutaj pojawia się moje pytanie, czy gotowe sprzęty takie jak:

Unibike Flite 29,

Giant Talon 29 (wg producenta masa użytkownika to max 136kg)

Trek x-caliber 7/8

nadają się do mojego sposobu użytkowania?

Może ktoś ma doświadczenia w rowerach w tym budżecie i ma przy okazji kilka kg nadwagi jak ja ?

Jeśli jesteście w stanie coś polecić to byłoby super ?

Z góry dzięki.

 

** dodatkowy aspekt to wygoda czyli im mniej leżąca pozycja tym lepiej. 

 

Odnośnik do komentarza

Cos tam wazysz ale nie jest to jakos mega duzo. Pytanie czy bedziesz sie czul komfortowo na rowerze o sportowej geometrii jaka ma np. X-Caliber wymuszajacym bardzo pochylona sylwetke czy tez lepiej bedziesz sie czul lepiej na rowerze mtb o geometrii crossa jakim jest np. Cube Attention SL. Zaden amortyzator Suntoura nie wytrzyma zbyt dlugo Twojej wagi. Ze wzgledu na wage zalecany amor to powietrzny RockShox lub Manitou z lagami grubosci 32mm. Takie Manitou do 5k raczej sie nie pojawiaja. A RockShox ma amor Recon Silver i Gold Solo Air 32mm  i taki zdecydowanie zalecam.

 

Jakby co daj linki do rowerow bo  jestem z dala od kompa przez jakis czas i niewygodnie mi szukac.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...