Skocz do zawartości

Rower do pracy ~ 10 km / 1 strona - 3500 zł max


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Planuję zakup roweru głównie na dojazdy do pracy(chcę zrzucić wagę i zwiększyć kondycję - ważę około 110kg przy 190cm wzrostu) - oglądałem już kilka sprzętów i mam dylematy - jako że od kilku lat raczej bardziej zmotoryzowany jestem to wypadłem z obiegu informacji o rowerach.
Droga to w 99% asfalt - ok. 10 km w jedną stronę, ale nie ukrywam że w weekendy chciałbym się wybrać w drogę 
Co oglądałem ?
1. KROSS Evado 7.0 - 3000 zł
2. Giant Talon 1-GE - 3200 zł
3. TREK Dual Sport 3 - 3300 zł

Pomóżcie mi proszę, na który z nich się zdecydować - Wy jesteście specjalistami :)

 

Pozdrawiam

mapa.png

Odnośnik do komentarza

Mam problem z rowerami crosowymi, kiedyś na takim jeździłem, później jeden cros zamienił się w 3 rowery - jeden na miasto za 100 zł, jedną szosę i MTB. Kross i Trek mają amortyzator za 200 zł, dobrze, że są to wersje z tłumikiem olejowym, ale dalej szału nie robią. Ważą prawie 3 kg i osobiście wolałbym mieć sztywny widelec z przodu niż taki amortyzator. Talon pod tym względem wypada lepiej, ma już rock shocka, ale talon to rower MTB. Okej, dużo osób wybiera MTB na miasto, ale to MTB na 27,5, jeśli chcesz jeździć MTB po mieście to koła 29 + jakieś semislicki.

Poszukaj roweru Cube attention, to też jest MTB, ale z porządnym amortyzatorem, dobrym napędem i bardziej crossową geometrią. Ja bym jednak osobiście patrzył na używane fitnessy albo kupił coś w rodzaju tribana 500 i wstawił opony 40mm.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...