Skocz do zawartości

Rower do 1500 - maks 2000 zł. Kompletny zestaw Alivio-Deore?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Zastanawiam się czy dam radę zmieścić się w tym przedziale cenowym na rower trekkingowy. Chciałbym mieć w nim cały zestaw Alivio, a jeśli fundusze na to pozwolą to Deore. Ile mniej więcej kosztują całe komplety sprzętu alivio i deore?

Mam taką możliwość, że pan w sklepie mi złoży rower - muszę tylko powiedzieć mu co chcę. Jakie części itp.

Odnośnik do komentarza

Wątpię czy się zmieścisz. Składanie zwykle jest droższe niż zakup roweru na podobnej grupie bo ceny w detalu są zwykle sporo droższe. Po drodze jest też wiele pułapek czyhających na składającego. Niekompatybilności i różne inne. Jak się na tym nie znasz to radzę odpuścić. Polecam zakup roweru który ma mniej więcej wszystko co potrzebujesz i ewentualnie wymianę jednego czy dwóch elementów. Wyjdzie taniej i i co ważniejsze szybciej. Niektórzy tego nie liczą ale czas kosztuje czasem niezbyt mierzalnie. Chyba że trafisz bardzo dobrą okazję na ramę i amor/widelec czyli tzw. frameset. Wtedy oddajesz do sklepu, mówisz że chcesz full Alivio czy full Deore i może coś z tego będzie. Wszelkie bóle głowy związane z zakupem i niekompatybilnością są po stronie sklepu, który coś sobie doliczy za to. W moim zaprzyjaźnionym sklepie ok. 200 zł za złożenie roweru na zamówionych przez sklep podzespołach dla zaprzyjaźnionych klientów. Jak kupisz ramę czy frameset w normalnej cenie detalicznej to nic z tego ale jak kupisz w cenie wyprzedażowej to może być ok. Może warto też ukręcić deal ze sklepem, który ma wyprzedażową ramę że dołożą koła w niezłej cenie. Normalnie sensowna rama alu to ok. 500, sensowny amor trekkingowy ok. 500, koła minimum 300. Niewiele zostaje na resztę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...