Skocz do zawartości

Lazaro X - Force V3 M 2020r. - 1629zł - Porada


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Potrzebuje Roweru Crossowego,

Dojazd do pracy 12km, teren płaski, ścieżki rowerowe - miasto, czasem turystyka.

Budżet to do 1800zł

W padł mi w oko model marki Lazaro X - Force V3 M 2020r. rama 19  - specyfikacja w linku

http://lazaro-bike.pl/sklep/lazaro-x-force-v3-men-2020_pid=282

Wydaje mi się być rozsądny jak za tą ceną. Chociaż nie ukrywam czy nie lepiej kupić coś innego z hydraulikami ? Może macie jakąś propozycje ?

Jest też wersja X-Force V4 za bagatela 1719zł ale jedyne różnice to dodanie na przód i tył Shimano Deore co wydaje mi się przy osprzęcie manetki Alivio chyba nie ma dużego znaczenia czy to nie chwyt marketingowy ?

Dziękuje za wasze odpowiedzi ?

 

Odnośnik do komentarza

Nie ma za wiele co CI podpowiadać - 1800 to kwota gdzie kupujesz PRZYZWOITY rower do podstawowych zastosowań w oparciu o "widoczne dobre" elementy jak Alivio i wyżej. Jeśli chcesz sobie uprawiać "pojeżdżawki" bo szczerze mówiąc wybrane przez Ciebie rowery są w porządku. A co wziąć - no wziąłbym Deore bo to takie Citigo wersja 75Km zamiast 60KM - niby dynamika podobna ale  "kuni wincyj" - róznica w cenie nie jest wielka więc decyzja nalezy do Ciebie.
Zakładając analitycznie że będziesz robił dziennie te dojazdy wytrwale w czasie trwania sezonu - czyli 12 x 2 x 20 (dni w miesiącu) x 7 (miesięcy od marca do września) = 3360 km, dodając do tego rekreacyjne 20 km w każdą niedziele sezonu x 28 (niedziel w 7 miesiącach sezonu) daje to dodatkowe 560 km - razem 4000 km - zajeździsz ten rower w 2 sezony bez wymiany lub 5-6 z cykliczną wymiana elementów typu łańcuch, opona dętka - po 12-15 tysiącach ten rower będzie nadawał się na złom - zakładając że będziesz o niego dbał - czyli typowe narzędzie do roboty.

Dla porównania rower za parę tysi ma obecnie nalatane 30 tysi i jedyne co było zmieniane to łańcuch 2x co 10 tysi - poza tym jeździ "od strzała" (oczywiście dbany) - czy warto było - no wiesz przyjemność jazdy czymś takim jest nieporównywalna z niczym - no ale to moja opinia.

Innym rowerem w podobnej cenie jest https://www.mediaexpert.pl/rowery/rowery-cross/rower-indiana-cross-5-0-m19-czarny-brazowy - kupujesz za pół ceny a reszta za pół roku - czyli dokładasz de facto 200 zł do budżetu ale za pół roku - ma te same parametry "w połowie ceny" ..

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...