Skocz do zawartości

Bagażnik tylny


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,
Chciałabym zakupic bagażnik rowerowy na tył roweru. Proszę Państwa o pomoc, gdyż nie znam się dokładnie, to mój pierwszy bagażnik. W załącznikach zostawiam zdjęcia mojego roweru, jeśli moglibyście Państwo podpowiedzieć jaki bagażnik nadawałby się do montażu (widzę, że rower posiada otwory, ale nie wiem czy są one przeznaczone do montażu bagażnika). Bagażnik głównie będzie mi służył do przewożenia psa w torbie transportowej, pies waży około siedem kilo, oraz zapewne do wykorzystania w przyszłości do przewozu zakupów, raczej nie do ekstremalnych ciężarów. Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam

IMG_20200424_022843.jpg

IMG_20200424_023044.jpg

IMG_20200424_022941.jpg

IMG_20200424_023040.jpg

IMG_20200424_022852.jpg

IMG_20200424_022858.jpg

Odnośnik do komentarza

Ten który wybrałaś jest przeznaczony do większych sakw, dlatego boczny stelaż jest poszerzony. Do wożenia torby u góry też będzie oczywiście ok. Z tym że upewnił bym się jaka to będzie torba z jakimi mocowaniami, tak żeby można ją było solidnie zamocować. O stabilność samego bagażnika nie masz się co martwić, oczywiście trzeba go dobrze przykręcić i czasami kontrolować czy się któraś śrubka nie odkręciła. Większy problem może być właśnie z prawidłowym zamocowaniem tej torby transportowej do bagażnika.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odpowiedź. Może polecasz mi jednak jakiś inny bagażnik? Wiem, że będzie problem z torbą, bo jest to zwykła torba transportowa dla psa, materiałowa, podobna do tej w załączniku. Miałam zamiar wszyć od spodu torby takie jakby pasy z trokami albo taśmą z zaciskami i później łączyć to z bagażnikiem, ewentualnie po prostu kupię torbę, która jest przeznaczona do montażu na bagażniku. Największy problem mam na razie tylko z wyborem bagażnika.

pol_pl_Torba-transporter-dla-psa-kota-Jamie-Trixie-11-kg-1833_2.png

Odnośnik do komentarza

Bagażniki: https://www.centrumrowerowe.pl/bagaznik-kross-weekendrack-200-pd9810/?v_Id=93054

https://www.centrumrowerowe.pl/bagaznik-accent-rc-38-pd7270/?v_Id=9659

Rurki wyglądają na wystarczająco grube, tylko nie wiem jak ten Accent jest montowany do ramy (brakuje prętów do rury podsiodłowej, przynajmniej na zdjęciu).

A dla zwierzaka tak na szybko znalazłem: https://www.maxizoo.pl/p/trixie-torba-transportowa-dla-ps-w-biker-bag?gclid=CjwKCAjwqJ_1BRBZEiwAv73uwBWPNLsVwWmzH-TKBBnUnASQhShQMKSaB2F64qr2U_rMkv4SKtE0yRoC7y4QAvD_BwE&ef_id=CjwKCAjwqJ_1BRBZEiwAv73uwBWPNLsVwWmzH-TKBBnUnASQhShQMKSaB2F64qr2U_rMkv4SKtE0yRoC7y4QAvD_BwE:G:s&s_kwcid=AL!120!3!431850846397!!!g!900013969080!&utm_source=google&utm_medium=google_shopping&utm_campaign=google_shopping_nonfood_neu#1068896

Odnośnik do komentarza

Niestety to nie do końca rozwiązanie dla mnie, pies waży około osiem kilo, więc obawiam się, że miałabym problemy z panowaniem nad rowerem. Tutaj chodzi głównie o dojazd rowerem na działkę, nie o całodniowe wyprawy, poza tym zawsze jedzie ze mną druga osoba, która będzie zerkać na psiaka z tyłu ? Także mam nadzieję, że jakoś to wszystko wyjdzie ?

Odnośnik do komentarza

Można dostać takie taśmy https://www.rowertour.com/p/17762/crosso-trok-tasma-do-mocowania-workow-rowerowych-wodoszczelnych Mam je i sprawdzają się bardzo dobrze, z tym że ja mocuję nimi worek wodoszczelny do bagażnika i wtedy te taśmy opasują cały worek i bagażnik i można je dobrze zacisnąć, a dopiero wtedy dobrze trzymają. W przypadku torby dla psa byłby z tym problem. Ich doszywanie do spodu torby jakoś do mnie nie przemawia. Gdybyś tam woziła zakupy, to ok, ale pies to inna historia. Tak że ja bym wybrał tą dedykowaną torbę do przewozu zwierząt i nie wiem czy nie odrobinę większą, bo ta z linka jest max na 8kg, czyli tak na styk.

Odnośnik do komentarza

Kupiłam jeszcze coś takiego, nie wiem co prawda czy się do czegoś nada, ale pomyślałam, że dno torby będzie bardziej sztywne na czymś takim niż na samym bagażniku, który jest w sumie wąski. Teraz największy problem będę miała z połączeniem tego wszystkiego i złożeniem do kupy. Myślę, że piesek waży ok 7 (to Jack Russell Terrier) ale wolałam zostawić trochę zapasu. Po prostu poprzeglądam jeszcze inne torby transportowe.

Screenshot_20200429_130252_com.android.chrome.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...