Skocz do zawartości

napęd 1x11 - montaż


Rekomendowane odpowiedzi

Szybkie pytanie odnośnie montażu XT M8000 1x11.

Co zrobić z suportem? Mam zamontowany BB70 i nie chcę go zmieniać, bo jest w bardzo dobrym stanie. Chodzi o linię łańcucha - jak rozwiązać sprawę podkładek przy mufie 68mm? Zostawić tak, jak jest napisane w instrukcji, czy przełożyć część z nich przybliżając korbę do mufy? Słyszałem, że przy kręceniu do tyłu na największej zębatce łańcuch ma tendencję do zjeżdżania po kasecie - chciałbym tego uniknąć. z tego co pamiętam jest tam m in. podkładka 1,7mm myślę, że montaż jej po drugiej stronie rozwiązałby problem. 

A może się mylę, macie jakiś pomysł? 

Odnośnik do komentarza

Technicznie nie pomogę. Natomiast pytanie czemu zmieniłeś na 1x11? I jaki blat będziesz miał z przodu? Testowałem 1x11 SRAMa z blatem 30 i jednak na asfalcie mi brakowało. W międzyczasie dorobiłem się Speca Crave Pro z 2x10. Ale dopiero w przyszłym tygodniu będę go testował. Przyjedź kiedyś na Kazurkę na Ursynowie jeśli lubisz adrenalinę. Mój młody dziś tam startował w XC. Trasa hardcore.

Odnośnik do komentarza

Przednia przerzutka mnie poważnie irytuje, na dodatek bardzo rzadko jej używam właściwie tylko przy bardzo stromych górskich podjazdach i na asfalcie, jak trochę brakuje. Poza tym niefotortunnie trafiłem w spory kamień i kompletnie zdewastowalem korbe, stwierdziłem "czemu nie?" :-)

Blaty dwa - 34 po płaskim i w miarę płaskim, 30 w góry - zmiana to tylko parę minut :-) kaseta 11-42, więc przy takim zestawieniu i mojej jeździe napewno będzie ok

Odnośnik do komentarza

Ok, zamontowane :) Doszedłem do wniosku, że nie ma sensu przesuwać linii łańcucha tylko po to, żeby łańcuch nie zjeżdzał przy pedałowaniu do tyłu na największej zębatce. Jeśli już przychodzi do używanie największej zębatki to zazwyczaj jest na tyle stromo, że korba kręci się tylko do przodu :) 

Oszczędność wagi przy napędzie 1x11 jest naprawdę odczuwalna, inny rower! :D  no i ta prostota!

 

 

fa0957db68b10.jpg

Odnośnik do komentarza

Super! Podaj wagę, zobaczę ile muszę zejść żeby dorównać :) A czemu nie masz zdalnej blokady skoku?

Penetracja napędów 1x11 jest niesamowita. Dziś będąc w moim zaprzyjaźnionym serwisie oglądałem różne Spece i Cannondale które tam mają. Miejsko-fitnessowy Spec Sirrus na 2016 też juz ma 1x11.

 

W niedziele będziemy u Ciebie na wyścigu szosowym:

https://drive.google.com/file/d/0B2fqSMBloHEhWVRVdXN4NXVEUXc/view

Odnośnik do komentarza

10,420 tak jak stoi - bez pedałów "magiczne" 9,995 :D Jakby nie "pancerne" koła byłoby sporo mniej, ale wolę wytrzymałość niż lekkość w tym wypadku. 
Zdalnej blokady nie mam, bo nie potrzebuję, a różnica w cenie była na tyle dużo, że nawet nie przeszło mi przez myśl żeby się w nią zaopatrzyć (jak kupowałem Rebę to bez blokady była na promocji - 120 euro taniej niż z blokadą)

Słyszałem o tej imprezie, ale.. szosowy wyścig jest kompletnie nie dla mnie (dla mojego roweru w sumie też nie. 

 

 

Super! Podaj wagę, zobaczę ile muszę zejść żeby dorównać :) A czemu nie masz zdalnej blokady skoku?

Penetracja napędów 1x11 jest niesamowita. Dziś będąc w moim zaprzyjaźnionym serwisie oglądałem różne Spece i Cannondale które tam mają. Miejsko-fitnessowy Spec Sirrus na 2016 też juz ma 1x11.

 

W niedziele będziemy u Ciebie na wyścigu szosowym:

https://drive.google.com/file/d/0B2fqSMBloHEhWVRVdXN4NXVEUXc/view

Odnośnik do komentarza

Uuu, cholera, 1,5kg, to nie mam szans :(. Piękna waga. Ja w swoim też nie mam blokady ale mi jej brakuje, przyzwyczaiłem się w trekkingu. Bedę szukał do swojego Foxa coś na ebay'u bo za nową w PL krzyczą 600 :)

A masz bezdętkowe? Właśnie dziś gadałem w serwisie na ten temat i kolega stwierdził że samouszczelnianie jest dla niego wartością dodaną. Natomiast główną wartością jest dla niego obniżenie wagi kół.

Odnośnik do komentarza

11,5kg to i tak fajna waga!

Ja właśnie nigdy nie miałem zdalnej blokady, dlatego jej brak nie jest dla mnie żadnym problemem. Napisz do spider suspensions, może będzie taniej niż 600zł - części do foxa ściągają na własną rękę. http://spidersuspensions.com/pl/home/

 Bezdętkowe i... jestem tego samego zdania co Twój kolega - niby niewielka różnica w wadze, ale w tym konkretnym miejscu daje dużo. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Kaktus, a kojarzysz ile ważą Twoje koła a ile opony? I czy masz jakieś inne na oku i dlaczego? Coraz więcej zaczynam jeździć na MTB i ta waga 9,99 mnie kręci :) Sprawdzam czy nie mógłbym przejść na 1x11 więc od jakiego czasu nie przerzucam na mniejszą tarczę. Na razie wszystko w Kampinosie oblatuję na 36 z przodu. Ale chyba 34 byłoby lepsze.

Oglądałeś może Mistrzostwa Świata w XC? Jeździli i na 29 i na 27,5, na fullach i hardtailach. Wielu miało też powietrzne sztyce podsiodłowe. Natomiast co mnie zdziwiło nie mieli chyba opon bezdętkowych. Włoszczowska złapała kapcia i przez to przegrała srebrny medal. Chyba niemal wszyscy jechali na 1x11.

 

Kupiłem dziś zapasowe koła raczej tanio. Jakieś nówki Specowe wyprzedażowe zdjęte z jakiegoś roweru. Ale waga spora, 2250 komplet bez zacisków. Ale za 300 PLN nie będę narzekał. No i dokupiłem tę kosmicznie drogą blokadę skoku. Pod górkę i na asfalcie jak znalazł. Co jest fajne moja ma trzy pozycje: Climb (blokada skoku), Trail (otwarty ale średnia twardość), Descend (max miękki).

Odnośnik do komentarza

przypominam, że waga bez pedałów :)
Koła to ja akurat mam dość pancerne, bo ciężki jestem :) nie znam dokładnej wagi, ale jakieś 1800g komplet. opony ok 550g sztuka, producent twierdzi, że 535 - pewnie tak jest, nie sprawdzałem. Co do innych na oku - nie mam, jakbym przy zakupie ważył mniej kupiłbym lżejsze obręcze, ale ucięcie paruset gram nie jest dla mnie priorytetem i - szkoda mi pieniędzy szczerze mówiąc.
Pamiętaj, że przy napędzie 1x11 największa koronka to 42, a można dostać i większe (nawet shimano ma w planach 11-50) mi przy 34 zębach w korbie troszkę jednak brakuje na płaskim. Ale że rzadko jeżdżę po płaskim - nie przeszkadza mi to. 

Pewnie, że oglądałem! opuszczana sztyca w XC to jak dla mnie trochę przerost formy nad treścią... dobrze dobrane siodełko i rozmiar ramy w zupełności wystarczą.
W zeszłym roku Maja jeździła na pewno bez dętek, jak jest w tym - nie mam pojęcia. Tak czy inaczej żadne mleczko nie gwarantuje dojechania do mety bez kapcia, wystarczy odrobinę za duża dziura w oponie i "po zawodach" - zdarza się - na szczęście bez dętek nie tak często. Teraz to raczej jeździli na SRAMie eagle, 1x12 - nie zwróciłem na to uwagi. w Rio Włoszczowska będzie miała ten napęd, cała reszta pewnie też. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Ja ostatnio zmieniłem korbę ze SRAM na SLX ale jednak na 2x10 38x24. Czy dobrze zrobiłem nie wiem. 1x11 kusiło ale z drugiej strony ceny kaset są chyba bardzo wysokie a łańcuchy delikatniejsze więc nie wiadomo jak to będzie z eksploatacją.

 

Jeśli chodzi o opony to młodemu kupiłem ostatnio Vittoria (dawniej Geax) Saguaro 27,5 x2.0 zwijane. Waga bodajże 610 gram. W ogóle to przerobiliśmy mu ciekawie rower. Udało się do ramy pod koła 26 włożyć 27,5 i bardzo fajnie to wyszło. Niestety nie pomogło to ostatnio młodemu na Pucharze Mazowsza XC. Leżał 5 razy, 2 razy spadł mu łańcuch poza kasetę, raz wjechał w drzewo. Uszkodzone stery do serwisu. Mimo tego przyjechał siódmy na ok. 20 uczestników. Ale trasa w Kobyłce niewygodna. Same piachy, zjazdy i podjazdy. Trochę mam już dosyć tych jego wyścigów XC bo po każdym są kolejne koszty serwisowe.

 

Sobie kupiłem opony Specialized Renegade Control 2Bliss Ready 29x1,95. Minimalny bieżnik, zwijane. Wyścigowe, do jazdy po utwardzonej nawierzchni, z wkładką antyprzebiciową. 530 gram. Ja raczej piachów unikam. Jak dla mnie te opony są ok.

Odnośnik do komentarza

Generalnie przyjmujemy taktykę że nic poza podium nas nie interesuje. Trochę mu brakuje technicznie, trochę ma pecha. Ja jeśli chodzi o mtb to nie lubię piachu, rock gardenów i błota. A niestety to podstawa na wyścigach XC. Dlatego raczej w XC moja noga nie postanie. W jakichś bardziej "normalnych" maratonach mtb typu Legia, Poland Bike czy Mazovia nie wykluczam. Tym bardziej że schudłem w tym roku 10kg i zamierzam schudnąć jeszcze 10.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...