Skocz do zawartości

Wymiana napędu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam was serdecznie,

Dziennie po pracy lubie wyskoczyć sobie na rower, preferuje raczej ściezki leśne niż miejską jungle. Dopiero od niedawna poznaję anatomie roweru i sam staram sie go serwisować na tyle ile potrafię. Jestem dość wymagająca osobą jeśli chodzi o prace sprzętu. Oprócz wypadów rowerowych po pracy mam też w planach dluższe trasy po górach(niezbyt wymagające trasy). Poniżej wrzuciłem link z komponentami mojego roweru, i chciałbym zamontować coś lepszego. Czy jest w stanie mi ktoś coś doradzić? Myslalem nad Alivio albo Deore M6000. Za wszelkie błędy wynikające z mojej niewiedzy przepraszam. Pozdrawiam serdecznie ?

Posiadam rower Cube Aim Race

Odnośnik do komentarza

Alivio nie jest grupa do jazdy terenowej, którą mogę polecić. Jeździłem i była odczuwalnie gorsza od Deore. Dopiero od Deore zaczyna się porządny osprzęt. Dostajesz tylną przerzutkę ze sprzęgłem napinającym łańcuch, z twardszym wózkiem przerzutki, zbudowaną z materiałów lepszej klasy, lepsze manetki, lepsze hamulce.

Tak swoją drogą robiłem niedawno upgrade SLX do wyższej grupy i zostały mi praktycznie nowe manetki i przednia przerzutka SLX M7000. Są kompatybilne z Deore. Pozbędę się za 2/3 ceny. Robiąc upgrade "po taniości" możesz zostawić korbę. Łańcuch, kaseta, manetki i przerzutki do zmiany.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...