Skocz do zawartości

[miasto/teren] Jaki rower MTB/Cross? Do 3000zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukam roweru głównie do miasta (myśle na 85% - czasu), jednak z drugiej strony korci spakować go do auta i przetestować na jakiś górskich terenach dla super początkujących.

Przyznam się, że trochę poczytałem ale po tym jeszcze bardziej zgłupiałem i nie wiem co wybrać.

 

Zastanawiam się pomiędzy :

Cube AIM SL

Cube ANALOG 2020 - jedyny minus to przerzutki 1x12 - raczej do miasta średnio się nadaje. Jedyna opcja to rocznik 2019

Kellys GATE 30/50 2019- fakt faktem ponad budżet ale jestem wstanie zaakceptować +300-400zł

Kellys SPIDER 90

Kross Level 5.0

Rower MTB X-PULSER 6.9 M - myśle całkiem fajny osprzęt.

Odnośnik do komentarza

Jak chcemy jeździć terenie i już tym bardziej po górach to pewne nienadające się do tego modele odrzucamy: Cube AIM, Spider, Level 5
Napęd 1x średnio się nadaje do jazdy po płaskim. Jeździć się da ale jak coś chcemy szybciej pojechać to czegoś brakuje. Do rekreacji jest ok.

Wczoraj namówiłem tak gdzieś 20-tą (a może 30-tą?) osobę w ciągu ostatnich 2-3 lat na Kellys Gate 50. Ale raczej nie znajdziesz taniej niż 3750. Tyle dał kolega, który wczoraj kupił. Jest to jeden z najlepszych tzw. rozwojowych rowerów mtb do 4k. Sztywne osie, dobry amor, dobry osprzęt z napędem 2x, rozsądne hamulce, duży potencjał do odchudzenia. Spokojnie można zaatakować nim góry i ścigać się w maratonach mtb. Ale chyba poza budżetem. Gate 30 to jednak znacznie gorszy amor i raczej dla kogoś nie więcej niż 85-90 kg. Kross Level 7 2018/2019 jest jego konkurentem i bywa trochę tańszy.
https://www.domenasportowa.pl/product-pol-185785-Rower-gorski-Kross-Level-7-0-29-2018.html

Cube Analog 2019 to bardzo dobry wybór na dojazdy do pracy. Ale w górach wyjdzie słabsza praca kiepskiego napędu, kiepskich hamulców i kiepskich piast. Lepiej byłoby dopłacić do Cube Attention.

Indiana X-Pulser 6.9 bardzo dobry wybór. Wielokrotnie tu na niego namawiamy.

Ten też się nada:
https://www.centrumrowerowe.pl/rower-kross-level-6-0-pd18118/

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, 4shby napisał:

Szukam roweru głównie do miasta (myśle na 85% - czasu), jednak z drugiej strony korci spakować go do auta i przetestować na jakiś górskich terenach dla super początkujących.

Warto się zastanowić czy nie lepszy będzie MTB rekreacyjny jak Cube'y. Kellys czy Indiana to geo bardziej sportowa. Do lasu i w góry super, do miasta według mnie już tak nie koniecznie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...