Skocz do zawartości

NORTHTEC CALEDON DB 2015 vs LAZARO ELITARY V3 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Ten drugi ma lepsze hamulce. Natomiast nieustająco mnie śmieszy info "rower jest polskiej produkcji". Chińska rama, chińskie akcesoria, japoński osprzęt ale "polskie produkcji". Ha ha.

Swoją drogą to jest segment w którym składacze rowerów notują chyba duże zyski. Myślę że taka rama w hurcie nie kosztuje ich więcej niż 20 USD, amor następne 20 USD, dodajmy wysyłkę i stery jakieś 10 czyli 50 USD za frameset ze sterami. Myślę że za 800 zł spokojnie dozbiera się całą resztę. Czyli marża 100% minus koszty napraw gwarancyjnych i marketingu. Wydaje się niezły biznes. Kurcze, może trzeba się zastanowić nad "polską produkcją" takich rowerów. Kolega prowadzący sklep rowerowy mówi że przy okazji dobrego pikniku rodzinnego w Warszawie można w jednym dniu sprzedać 100 rowerów.

Odnośnik do komentarza

Faktycznie Lazaro ma ciut lepsze hamulce, natomiast NorthTec ma lepszą korbę i z mocowaniem korby na Octalink. Poza tym są do siebie bardzo podobne. W zasadzie możesz wziąć tego, który bardziej Ci się podoba :)

 

Jajacek, śmiało otwieraj :) Produkcja (czy w zasadzie montaż) rowerów to jest tak prosty biznes, że można spokojnie na tym kosić grube pieniądze. Nie ma żadnej konkurencji, produkty od dostawców zawsze docierają na czas i w idealnym stanie, nie trzeba się nigdzie reklamować (bo nie ma konkurencji), na magazynie nie zostają Ci żadne rowery, a pracownicy z uśmiechem na ustach składają Ci je za pół-darmo. Albo nie! Za jeden, oczywiście najtańszy rower :)

 

Tak, to bardzo fajny i łatwy biznes.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...