Skocz do zawartości

Łańcuch sram pc1110 11rz.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Znam tę tabelę. Zrobiona, jak wskazuje tytuł, przez Wippermanna, czyli producenta Connexów. Ale pomińmy ten fakt. Chodzi mi o opinię użytkowników. Podstawowe pytanie dotyczy zależności cena - wytrzymałość. Czy łańcuch dwa razy droższy starczy na dwa razy więcej kilometrów? Mam co do tego poważne wątpliwości. Wspomniany Sram można kupić za niecałe 60 zł a Shimano hg601 za niecałe 90 zł czyli ten drugi jest o ok. 50 procent droższy. A czy wytrzyma o te 50 procent więcej kilometrów?

 

Odnośnik do komentarza

Z opinii użytkowników na FB wynika że w szosie wytrzymuje im na 2-3k km. U mnie w domu u młodego Ultegra wytrzymuje 5-6k km. W moich rowerach łańcuchy Campagnolo 12-15k km. Być może ma znaczenie że łańcuch Campy jest sparowany z kasetą Campy. No i ja nie jeżdżę w byle jakich warunkach jak młody, nie ścigam się i używam mokrych smarów a on suchych. W innych niezależnych testach wskazano że najlepszy stosunek ceny do przebiegu mają łańcuchy Shimano 105 HG601 i Campagnolo Chorus.

https://zerofrictioncycling.com.au/chaintesting/

Odnośnik do komentarza

To jest też istotna obserwacja:

"This chart combines the measured wear and purchase cost of each chain. It’s somewhat misleading as some of the cheapest chains, which had OK durability, are also those that you need to watch carefully for progressive wear as coatings are worn away. It’s these cheaper chains that are most likely to leave you with unexpected drivetrain wear unless you’re fastidious with your wear checking. You’ll also likely be gaining a chain that’s smoother, stronger, and more resistant to rust when spending more."

Wynika z niej że używanie kiepskiego łańcucha może szybciej zużyć blaty i kasetę.  Mój kumpel przejechał na 3 rotowanych łańuchach Campa Veloce i 2 kasetach 100 tys km. Ja nie rotuję więc zrobiłem na 2 kasetach i chyba na 4 łańcuchach 50 tys km. W mtb i cross stosowane przez Speca łańcuchy KMC zajechały mi kasety momentem. Pamiętam że w trekkingach łańcuch Deore w napędzie 9x starczał mi gdzieś na 3-4 km km a Campagnolo Record C9 na ok. 10k km. Więc te różnice były zawsze pomiędzy producentami. Łańcuch KMC mi tak pordzewiał że pękł w środku ogniwa w jakimś momencie. Więc ta uwaga z tym rdzewieniem ma praktycznie implikacje. Podobnie jak z kasetami. Kaseta Deore bardzo szybko łapała mi rdzę a XT nie. Czyli pokrycie było inne.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...