Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki jajacek!

Rower ma być przeznaczony do jazdy mieszanej tak więc pewnie 2x11 będzie lepszym rozwiązaniem patrząc na post powyżej. 

Starałem się coś znaleźć na temat wymiany hamulców na MT-501 (dźwignia, zacisk) ale troszkę poległem i miałem problemy z zmieszczeniem się w 300zł. Czy mógłbyś napisać coś więcej, zwłaszcza odnośnie części które należało by wymienić?

Acid: 3.6k, Attention SL: 3.2k

Odnośnik do komentarza

Za 3500-3700 kupisz znacznie lepszy Kellys Gate 50 2109.

Hamulce wymienia się całe (klamki, zaciski, przewody, klocki). 2 tygodnie temu MT 501 chodziły po 300. Teraz ich nie widzę w tej cenie. Może problem z dostawami z Azji.
https://allegro.pl/oferta/shimano-hamulce-hydrauliczne-deore-bl-mt501-p-t-8559589502

Trochę lepsze Deore M6000 400 zł:
https://allegro.pl/oferta/shimano-deore-br-t6000-hamulce-tarczowe-komplet-8538163020

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

To i ja się podłączę do pytania, bo zastanawiałem się nad Acidem 2019. Szukam czegoś na 27.5, 50/50 las/miasto, i ten Acid wyglądał w sumie nieźle, chociaż nie byłem pewien rozmiarówki (186/noga 81), tym bardziej że czytam że Cube ma zawyżoną. W Kellysie widzę sztywne osie, ceny są w sumie podobne - są jakieś znaczące różnice na które warto zwrócić uwagę? Hamulce? Geometria?

Odnośnik do komentarza

Acid to ta sama rama co Analog i Attention. Taniutka, rekreacyjna, ciężka, bez sztywnych osi. RockShox Recon w swojej najtańszej wersji Silver TK ale w pełni wystarczający. Napęd NX Eagle 1x12, jak dla mnie bardzo słabo nadający się do jazdy poza górami. Hamulce osiągające granicę przyzwoitości. Kiepskie koła z przyzwoitymi piastami.

Nie rozumiem fascynacji kołami 27,5 do jazdy po asfalcie i po lasach. A już tym bardziej u kogoś wysokiego. W każdej sytuacji oprócz zakrętu o 180 stopni, są one gorsze. Do wskazanego zastosowania tylko rower na kołach 29 z napędem 2x. Jeśli sztywne osie i rozwojowy rower to Kellys Gate, Kross Level 7/8. Jeśli rekreacja i taniej to Indiana X-Pulser 5.9, 6.9, Cube Attention, Attention SL, Rose Count Solo.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...