Skocz do zawartości

Scott Aspect 960 vs Cube Aim Race


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem trochę niewymiarowy (200cm wzrostu) dlatego szukałem czegoś z odpowiednio dużą ramą (Cube - 23", Scott - XXL, ewentualnie Ghost XL).

Jestem gotowy dorzucić do budżetu by kupić coś sensownego. Na jaki model z tych marek powinienem zerknąć by kupić coś "na lata" i z podobnym osprzętem jak wspomniana powyżej Indiana? 

Dzięki wielkie za podpowiedzi!

Odnośnik do komentarza

https://allegro.pl/oferta/rower-cube-attention-23-grey-green-2020-9004389929 lub https://allegro.pl/oferta/rower-cube-attention-sl-23-orange-2020-8927374757

Wersja sl ma amortyzator powietrzny. Sam jestem użytkownikiem Cube z powietrznym amortyzatorem ( https://katalog.bikeworld.pl/2015/web/produkt/rowery/mtb_29er_hardtail/cube/39943/ltd_pro_29/2 ) od 5 lat. Bardzo wygodny do rekreacyjnej jazdy. Osprzęt Deore i Deore XT zapewnia pewną i szybką zmianę biegów, dobre hamulce, amortyzator RockShox, wiadomo klasa sama w sobie.

Z tym że jeżeli zależy czy wyłącznie na wytrzymałości, to możesz też kupić niższy model, nawet Aim. Tańszy osprzęt Shimano nie jest dużo mniej wytrzymały, niż ten wyższy. Główna różnica jest w wygodzie użytkowania. Droższy model będzie lżej zmienial biegi, amortyzator będzie lepiej wybierał nierówności,  będziesz miał lepsze piasty i lżejsze koła. Dzięki temu jazda jest po prostu znacznie przyjemniejsza, a o to przecież w tej zabawie chodzi. Tak ze wg . nie jeśli budżet pozwala, lepiej wydać w okolicach 3-4 tys. nawet niezależnie od tego jak często chcesz jeździć. Zakup dobrego roweru często ma ten efekt, że zaczynasz jeździć więcej ?  .  

 

Odnośnik do komentarza

Dzięki wielkie pepe! 

Różnica w Cube Attention i Attention SL to około 400 złotych. Warto waszym zdaniem ją dołożyć na podstawie poniższego porównania?

Screen-Shot-2020-03-22-at-8-10-00-PM.png

 

Ps.

20 godzin temu, jajacek napisał:

Wybór między dżuma a cholerą. A do czego to ma być i jaki budżet?

Po tym podsumowaniu Aima nabrałem dużych wątpliwości czy to może być dobry wybór... ?

 

Jeszcze raz bardzo dziękuję wszystkim za pomoc! 

Odnośnik do komentarza

Wątek czy warto dołożyć do do Attention SL jest np. tutaj : 

 

Odnośnie rekreacyjnych rowerów budżetowych poniżej 1,5- 2 tys. to moim zdaniem nie warto kupować, chyba że już absolutnie nie stać nas na droższy. Przy tej cenie producenci stosują zbyt daleko idące oszczędności. Mój pierwszy "markowy" rower kupiłem wprawdzie za 1700 zł (crossowy Trek) i mam go do tej pory, ale to było w roku 2002 i ceny były trochę inne, teraz takie rozsądne minimum to raczej właśnie w okolicach 3 tys.

Odnośnik do komentarza

Myślę, że będziesz zadowolony. Sporo osób na tym forum kupiło ten model i nie widziałem żeby ktoś narzekał. Pytanie tylko czy dane ci będzie pojeździć, bo właśnie zostały wprowadzone ograniczenia odnośnie wychodzenia z domu ? . Z tym, że wyjścia rekreacyjne, chyba jednak będą możliwe.

Do tego amortyzatora powietrznego warto od razu kupić specjalną pompkę, które umożliwi ustawienie wstępnego ugięcia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...