Skocz do zawartości

Wyższy model Kands czy najprostszy Giant do 2000zl

Polecane posty

Jestem kobietą. Waga 60 kg wzrost 165. Potrzebuję roweru na codzienne dojazdy do pracy 3km w 1str plus jakies 20-30km przejażdżki w weekend po drogach głównie asfaltowych. Myślałam o rowerze treningowym, bo musze mieć nieco pochyloną sylwetkę z uwagi na kręgosłup i zeby amortyzowało siodełko. Mam blisko sklep z polecanym wszędzie Kandsem ale kolega radzi najprostszego ale Gianta... Cena max 2000zl.  Co wybrać? Markę czy osprzęt?

Ja używałem Kands Elite Pro. Podzespoły Alivio. Byłem na rowerze np. na Szlaku Orlich Gniazd, który jest mocno wymagający dla roweru i żaden element mnie nie zawiódł.
Teraz przesiadłem się na Unibike Expedition i jestem mega zadowolony.
Patrzyłem na Gianta i za ceny jakie proponują i wartość jaką dają (podzespoły) po prostu dziękuję. Nie opłaca się.

Dziś bylam w sklepie Giant i Kands. Z Kandsa próbowałam Crossy maestro avangarde, citiline 1100 czy jakos tak i najlepiej lezal mi meski maestro ale niestety żaden w komforcie jazdy nie dorównał giant liv rove 2 dd o ile dobrze piszę nazwy. Ciężko to wytłumaczyć. Ja i rower tworzyliśmy jedną całość. Bardzo mi się spodobał. No i masz babo placek. Osprzetowo ten liv to maestro miał się nijak. Nic nie kupiłam póki co. 

Jak pokazywali Tobie rozmiar 19 cali, to nieźle chcieli Cię przekręcić. W Twoim przypadku to raczej 15 cali. Liv mógł też bardziej pasować,bo to jednak rower trochę lepiej dostosowany pod względem geometrii do kobiecych warunków. W końcu to marka dla kobiet 🙂

Tak jak Mariusz pisze, przy Twoim wzroście rozmiar ramy 15-16 cali będzie ok, czyli S Gianta. 19 cali, to jest bardziej rozmiar L na wzrost około 180 cm. Moim zdaniem jak dobrze czujesz się na Giancie, to kupuj Gianta, Osprzęt nie jest najważniejszy, a ten w Giancie nie jest zły, do opisanego stylu jazdy w zupełności wystarczy.