Skocz do zawartości

Co najlepiej kupić do 3000zł ? Cross


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jestem nowy na forum, chcę zaczerpnąć troszkę wiedzy przed zakupem pierwszego roweru typu Cross. Mój budżet to 3000zł. Chcę kupić coś na dłuższy czas. Będę nim jeździł po mieście, ale chcę aby dał sobie radę w leśnych ścieżkach, bulwarach, piasku.  

Moim faworytem jest https://www.kross.pl/pl/2020/cross/evado-6-0 

Liczę na wasze propozycje oraz sugestie. Oczekuję, aby był lekki oraz nie sprawiał kłopotów z eksploatacją. Nie wiem jaki amortyzator oraz osprzęt. 

Dodam, że mam 181 cm wzrostu oraz 70 kg wagi. 

Z góry dzięki za pomoc. 

Odnośnik do komentarza

Tu masz  rocznik 2018, praktycznie to samo co 2020 a sporo taniej : https://www.centrumrowerowe.pl/rower-kross-evado-6-0-pd19675/ To jest dość dobra cena jak za to wyposażenie. O trwałość nie ma się co obawiać. Można się pokusić o coś droższego, np. https://www.centrumrowerowe.pl/rower-kross-evado-7-0-pd19611/ ale nie wiem czy jest sens. Do miasta będzie ok. Do lasu też. Z tym że na trochę większe wyboje czy piasek lepszy byłby 29er. Taki cross bardzo lekki nie jest, głównie za sprawą ciężkiego amortyzatora (około 2 kg), ale nie wiem czy jest sens żebyś się przejmował wagą roweru, przy rekreacyjnej jeździe w płaskim terenie nie ma to większego znaczenia czy rower waży 12 czy 14 kg.

Odnośnik do komentarza

Witam

Zamierzam kupic rower crossowy,przegladalem rozne opcje od Krossa,poprzez Treka DS 3 itd.

Do 3 tysięcy zł najbardziej sensownym wydaje mi sie Unibike Viper 2020,ze względu na wysokiej klasy osprzęt.

Kross jest ciężki,Trek - fajny ale czy mam płacić tylko za marke ?

Zamierzam jezdzic sporadycznie,raczej w terenie - typ szlaki rowerowe,wzrost 177,waga 87kg.

Co innego byście polecali w tym zakresie cenowym ??

Odnośnik do komentarza

Witam ponownie.Chyba nie do końca sie zrozumieliśmy,Pisząc "raczej w terenie" miałem na mysli jazdę po drogach polnych,szlakach rowerowych,czasami w lesie.Nie jazda typu hard,raczej z rodzinka wypad,ewentualnie qmplem zrobic kilkanascie km w weekend.Dlatego celowałem w typ cross(hybrydy),podałeś mi rowery typu MTB,te raczej mnie nie interesują.Unibike Viper,Kross Evado 7.0 nad tymi sie zastanawiam.Cube nie ma crossow,co sądzisz o rowerach firmy KTM ? Trek odpada,osprzęt 2 półki nizej przy DS3.

Odnośnik do komentarza

Kilkanaście km to i na rowerze z Biedronki można zrobić. KTM ani lepszy ani gorszy niż inne. Gwarancja gorsza. Na tym poziomie do 3k marka nie ma żadnego znaczenia. Wszystko to są rowery rekreacyjne na azjatyckich ramach z taką czy inną naklejką producenta. Jest sens tylko porównywać parametry techniczne.  Cube oczywiście ma crossy.

Odnośnik do komentarza

@Adisan Jacek dobrze pisze proponując ci rekreacyjne 29ery. Te modele które wymienił nie są przeznaczone na zawody, tylko właśnie do rekreacji. Przede wszystkim nie wymuszają pochylonej sportowej pozycji. Jak bardzo chcesz, to możesz po lasach i polach jeździć crossem. Rekreacyjny mtb będzie jednak po prostu lepszy w tym przypadku. I nie piszę tego na podstawie teoretycznych rozważań. Jeździłem crossem przez wiele lat, teraz mam rekreacyjny 29er. Na tym drugim jest po prostu wygodniej i na więcej pozwala. Geometria jest podobna jak w crossie, ale za to znacznie szersza opona pozwala na przejechanie po piaszczystej polnej drodze na której crossa musiałbyś już prowadzić. Z kolei w lesie jak się trafią większe korzenie, to też 29er daje większą pewność i bezpieczeństwo. Jest jeszcze kilka przewag 29era, ale było to już tyle razy wałkowane na tym forum, że nie ma sensu powtarzać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...