Skocz do zawartości

Rower do 2700 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuję roweru do 2700 zł. Mam 190 cm wzrostu oraz 130kg wagi i postanowiłem, że wezmę się za siebie. A, że od dziecka lubiłem jeździć na rowerze wybrałem właśnie ten sport. Z roweru na początku mam zamiar korzystać głównie ze ścieżek aż wyrobie sobie kondycję, a później dopiero zacząć jeździć po bardziej nierównych/górzystych terenach. Byłem dzisiaj w decathlonie i spodobał mi się bardzo ten rower: https://www.decathlon.pl/rower-mtb-st-900-275-id_8500763.html?gclsrc=aw.ds&&gclid=Cj0KCQiAqY3zBRDQARIsAJeCVxMGyG1GWCeJneL-imIxz63DicI34sPgtlRcdQxekxWWP-T5PZZQgwQaAq8TEALw_wcB  Ale jak wiadomo wygląd to nie wszystko, a że jestem kompletnie zielony z wiedzy technicznej przyszedłem tutaj. Jakieś opinie na temat tego roweru i ogólnie tej marki? Albo czy polecacie jakiś inny rower w tej cenie? 

Odnośnik do komentarza

Żaden z tych nie jest tym czego szukasz - poczynając od Twojej wagi (żaden z nich nie uniesie Ciebie - max mają nośność - Ty z rowerem po 120 kg - czyli jesteś ponad 20 kg za ciężki) idąc przez koła (są za małe dla Ciebie - powinny być 29) aż po widelec sprężynowy z tłumieniem hydraulicznym (przewidzianym dla jeźdźca o wadze max 100 kg plus bagaż) który po prostu pod Tobą się zapadnie aż po sam koniec skoku.
Krótko - w tej cenie nówki pod siebie z Twoja masa górskiego raczej nie kupisz.
Potrzebujesz - mocnej ramy, kół 29, amortyzatora powietrznego i hydraulicznych hamulców - problem że do 3,5 tysi JEDEN z tych warunków jest niespełnialny - gwarantowana nośność - po prostu masz za dużo brzucha.
Jeśli będziesz jeździł uważnie i bez skakania to https://www.mediaexpert.pl/sport-i-rekreacja/rowery/rowery-mtb/rower-indiana-x-pulser-6-9-m21-czarny-brazowy-r19 na poczatek spełnia dwa  założenia z tym, że do amora MUSISZ kupić se dobra pompkę ? bo będziesz jeździł na krytycznym zakresie maksa - ale amor będzie działał, szczególnie przy hamowaniu.
Trochę poza - producenci podają maksymalne masy z pewnym zapasem (stąd szukając czegokolwiek z maksymalną nośnością w zasadzie nigdy byś nie znalazł "ekonomicznych" rowerów) ale MTB (nawet rekreacyjne) zazwyczaj ma najbardziej "pancerną" budowę ze wszystkich rodzajów rowerów (no może poza miejskimi ale to raczej inny rodzaj "roweryzmu") stąd te Twoje 20kg "nadmiaru" przy spokojnej jeździe powinno "zmieścić sie" w marginesie".
A już w temacie - niestety rower REKREACYJNIE nie zbija wagi szybko ? - o ile wspomagany jakimś statycznym wysiłkiem (abyś np. biegając nie obciążał stawów kolanowych) lub b. szybkim spacerem lub chodem (w sensie to co uprawiają chodziarze - niby biegną szurając tymi kulasami ale to bardziej bardzo szybki "spacerochód" jest) - rower co najwyżej pomoże Ci sie rozruszać - najwazniejsza jest zasada MŻ (mniej żreć) i ruch ...

Odnośnik do komentarza

Zasadę MŻ zastosowałem prawię dwa miesiące temu i ponad 10 kg już w dół ? (praktycznie 0 słodyczy, 0 słodkich napojów oraz 0 fast foodów, ograniczenie pieczywa i jakoś przyniosło efekty ?) a co do roweru to dziękuję za radę, przemyślę sobie twoje słowa i się zastanowię czy nie lepiej zainwestować te pieniądze gdzie indziej (np. siłownia). 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...