Skocz do zawartości

[1000-1300] Cross, Triban, coś innego?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

po kilku ładnych lata przerwy, chciałbym wrócić do jeżdżenia rowerem. Potrzebuję czegoś do dojazdów do pracy, a także rekreacyjnej jazdy - głównie po mieście, parkach, ścieżkach rowerowych,  szutrach. Czasami, okazjonalnie chciałbym przejechać się po ścieżce na wsi itp. Ale główne przeznaczenie to miasto. Nie jeżdżę po górach.

Zdaje sobie sprawę, że mój budżet jest niski. Dlatego swoje oczekiwania dostosowuje do ceny. ?

Waga: 69 kg

Wzrost: 170 cm

Zastanawiam się nad:

Triban RC 100

Spartacus Cross

 

I teraz pytanie, co sprawdzi się najlepiej do moich potrzeb?

Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza

Wiele nie mówiąc cross - w tej cenie w zasadzie dowolny - po prostu będzie to "pojeździdełko" które w miare sprawnie przeniesie Cie z punktu A do punktu B - i nie dlatego że wszystko w tej cenie jest totupy tylko jak na Twoje "PIERWSZE RAZ" po wielu latach powinien sprawic Ci przyjemność "powrotowa".
Gdybyś jednakże chciał rozwijać "hobbing jazdowy gdziebądź" to poczytaj to 
https://forum.szajbajk.pl/topic/5200-triban-100-commuter-gravel-pierwszy-baranek/
- po jakims czasie kiedy zostanie CI tylko rama a wszystko inne zmienisz - jedynym wyborem będącym kontynuacja rozwojową będzie GRAVEL za minimum 3 klocki - po prostu szosa wrzuca Cie od razu na konkretna ścieżkę rozwojową - to taka dobra strona mocy Jedi ale wymagająca na początek poświęcenia:
- w wersji z półki nie nadaje się na PRAWDZIWE szutry (czyli ścieżki wyłożone kamyczkami) i na szybką jazdę po nierównościach
- uczy dostosowywania pozycji do warunków jazdy - po szosie pochylona, na nierównościach wyprost z kontrola hamulców
- daje możliwości - szybko i wolno ALE trzeba się pilnować bo "krzywa" kierownica bez doświadczenia nie wybacza błędów początkującemu "grawelarzyście"
Jak poczytasz przynajmniej połowę pozycji wyżej i wsadzisz z czasem w rower minimum drugie tyle co koszt początkowy - poczujesz czym jest GRAVEL i zechcesz kupić takiego za minimum 3 klocki w wersji na gotowo - choćby na raty ?
Tak to wygląda - nie chcesz się rozwijac a jedynie jeździc - cros jest łatwy prosty i niekompatybilny z rozwojem, pseudo-gravel Triban da CI na poczatek w tupę ale nauczy pozycji, równowagi i zmusi do nauki i rozwoju roweru ...
Gdy ja zaczynałem po 7 latach mania składaka z demobilu ... kupiłem se awangardę za 5 klocków - bo uznałem że po takim czasie nie warto przechodzić kolejnych etapów poznawania - zmieniłem CAŁKOWICIE koncepcje jazdy rowerem i wlazłem od razu na "guru level" - przedtem przez prawie rok poznając teorie "nowej ery nicniebolenia" - ale to historia na inny temat ew. do odkopania bo juz o tym pisałem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...