Skocz do zawartości

2 rowery do 2000 zł za sztukę.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Chciałbym wiosnę przywitać na sportowo i kupić rowery dla siebie i  drugiej połówki! Przede wszystkim rowery będą służyć na dojazdy do pracy. (około 10 km w jedną stronę- do pracy duże podjazdy, z powrotem z górki, jadę przez miasto całą drogę ) + weekendowo wycieczki leśnymi ścieżkami. 

Potrzebuje pomocy z doborem wielkości ramy:

On- 178 cm / 65 kg

Ona- 155 cm / 45 kg - koniecznie "damka" 

A także jaki model warto w takiej kwocie wziąć pod uwagę. Myślę, że najlepszym rozwiązaniem dla Nas będą rowery trekking / cross. Przeglądając oferty natknąłem się na rower Kross Evado 4.0 2020 który ma rame dostępna w wersji damskiej i męskiej. Co myślicie o tym modelu? Zależy mi żeby rowery były nowe, używki nie wchodzą w grę, ponieważ nie znam się za bardzo i mógłbym kupić zajechany egzemplarz. Evado nie ma w zestawie błotników i światełek i stópki, co oczywiście od razu po zakupie chciałbym dołożyć, więc może lepiej szukać już kompletnego zestawu? Bardzo proszę o pomoc, gdyż pogoda zaczyna rozpieszczać a ja jestem w czarnej ekhm... :) 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, bardzo mi pomogliście! Czytając to forum doszedłem do wniosku, że wszystkie rowery tańsze niż 50 000 zł to gówna nie nadające się do jazdy ? zdecydowałem się na zakup dla Siebie Krossa Evado 4.0 z 2020 roku, a druga połówka wybrała rower który stał na wystawie i będzie to Kross trans 2.0 (damka) również nowy model. Czekam na odbiór i trzymajcie kciuki żeby chociaż udało się bezawaryjnie dojechać 10 km ze sklepu do domu, bo czytając to forum zaczynam w to wątpić! Pozdro, i z fartem! ? ? ? 

Odnośnik do komentarza

Nie ma co się irytować - gdybyś czytał uważnie wiedziałbyś że co innego rower dla osoby dużo jeżdżącej a co innego dla nowicjusza - po prostu w miarę własnego rozwoju dostrzega się wady i zalety pewnych rozwiązań i jeśli ktos cos traktuje powaznie to "nagle, wtem i znienacka" odkrywa że po kilku latach i kilkunastu tysiącach jazdy altusy i acery zazwyczaj się rozlatuja, alivio zaczyna zgrzytać a deore wymaga jedynie dosmarowania.

Efektem czego na zadane pytanie JAKI ROWER pada zrównoważona kwota 2000 zł dla crossa, 2600 dla MTB, 2000 za szosówkę i 3000 za gravela - i jest to MINIMUM które pozwala przez 3 lata jeździć bez namacalnego zgrzytu, wrażeń plastelinowych uginających się ram i braku wrażeń lekkości i przyjemności jazdy.
Dla zaczynających te kwoty są abstrakcyjne bo przecież góral z marketu na full zawieszeniu to koszt 799 zł ...
Podpowiem że DWA przednie amory olejowe KAYABA (bardzo przyzwoity amor olejowy) do Fiata pandy to koszt 180 zł i minimum 60 tys. jazdy bez wycieków, przyzwoity zaś amor do roweru do koła 26 cali to 500 zł z sugerowanym przeglądem co 500km a realnym najpóźniejszym 5000 km - więc skoro części rowerowe są 2x droższe i 10x mniej wytrzymałe (czyli są 20x "gorsze") to rozmowa z kimś kto nie zdaje sobie sprawy z powyższego banalnego przykładu o cenach "minimalnych" za rower jest co najmniej niepotrzebna lub zbędna - niewiele wnosi a zmiana przekonań nastąpi dopiero po 2-3 latach użytkowania szmelca plus 2-3 lata użytkowania przyzwoitego roweru czyli po 4-5 latach w ogóle. W takim kontekście nie ma sensu zaczynać rozmowy ...

A powyższe po przeczytaniu forum powinieneś wyciągnąć jako wniosek - jeśli masz pretensje że nikt CI nie odpowiedział to źle czytałeś i źle dedukowałeś.

Odnośnik do komentarza

Czy to prawda że Evado 4.0 2017 jest lepszy niż 2020? Jak widzicie kupowanie takiego "starego" ale nowego roweru z salonu Krossa? Dodam, że na dzień dobry Pan obniżył cenę o ponad 500 zł od ceny katalogowej która była o 300 zł wyższa niż nowy model? Niestety rowery o których pisałem w poprzednim poście nie przyjadą ze względu na wirusa i mam do dyspozycji tylko to co jest dostępne w salonach... 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...