Skocz do zawartości

MTB 29er do 2500pln


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem zdecydyowany na zakup nowego roweru. Wybór padl na MTB ponieważ okolica obfituje w tereny idealnie się do niego nadające (TPK, Kaszuby) i do tej pory głownie po takich terenach jeździłem. Myślę, że 29er ze względu na moje gabaryty (193cm, 95kg) to najlepszy wybór. Celuję w model zeszłego roku żeby uzyskać możliwie jak najlepszy stosunek cena/osprzęt,jakość.

 

Zastanawiam się nad:

 

http://www.rowerowy.pl/sklep/rowery/prd,cube-analog-29-21-niecza-15,rid,34839.html

 

oraz

 

http://www.nowakolekcjarowerow.pl/kross-level-b4-2015-rower-gorski-zobacz-zdjecia-360?gclid=CjwKEAjw_ci3BRDSvfjortr--DQSJADU8f2j3Aoqlys7_-tH_lhVI-4qBm8r4Mv-GsnkqBKL7CO_aBoC3N7w_wcB

 

Za tym krossem przemawia blokada amortyzatora w manetce, która w trybie mieszanym i podjazdach asfaltowych napewno się przyda. Oba rowery są na korbach 44x32x22. Górna zębatka 40stka - boję się że może brakować przełożenia. Liczę na opinie i waszę propozycje.

Pozdrawiam,

nojis

Odnośnik do komentarza

Z mojego doświadczenia grupy poniżej Deore/Alivio nie sprawdzają się podczas jazdy terenowej. Nie kupiłbym nic na Altusie/Acerze. Od jakiegoś czasu przestałem być też zwolennikiem napędów trzyrzędowych 3x9. 2x10 pracuje dużo lepiej. Przy 36/22 +11/36 raczej nie zabraknie przełożeń. Przeszukaj wątki gdzie ludzie wybierali MTB do 3 tys. Może znajdziesz coś niezłego w sensownej cenie w pobliżu Twojego budżetu. 29er zdecydowane. Przeszedłbym się też po sklepach stacjonarnych. Pamiętam że w Kartuzach był jeden czy dwa niezłe. Mają tam przecież bardzo porządny klub kolarski, chyba Cartusia Kartuzy, który odnosi sporo sukcesów więc wiedzą o co w kolarstwie chodzi. Rozważyłbym też w miarę świeżą (nie więcej niż 3lata) używkę w dobrym stanie, na osprzęcie SLX/XT i porządnym amorze. Do mnie właśnie jedzie taki rower bo na poprzedni znalazłem kupca. Dwuletni rower na XT/SLX plus amor powietrzny Fox za 3 tys. Blokada w manetce dobra rzecz ale do wielu amorów Suntoura i Rockshoxa można dokupić.

 

Napisz gdzie są najlepsze trasy na MTB. Ja jeździłem po Kaszubach tylko na szosie. Polecam sandacza w sosie borowikowym w Ostrzycach, w zajeździe naprzeciwko plaży miejskiej :)

Odnośnik do komentarza

Też myślałem o rozwiązaniu z kupnem jakiejś świeżej używki ale narazie na nic ciekawego nie wpadlem. Byłem dzisiaj w 2 rowerowych i od ręki mogę wziąć tego Cuba Analoga za 2400zł bądź Krossa Level B3 za 2200zł. Zastanawiam się czy częsci osprzętu poprostu nie wymienic z czasem. Napęd jest ok więc nie będzie problemu. Pewnie zacząłbym od manetek i sukcesywnie coś tam dalej robił. Co myślicie o takim rozwiązaniu?

 

Na weekendy często jeżdzę rowerem na działkę w okolice Chmielna. Wariantów tras z trójmiasta jest mnóstwo, sporo oznaczonych szlaków. W Smętowie Chmieleńskim ostatnio otworzyli stację z barem. Niepozorny ale naprawde warto. Minibar w Zaworach również; )

Odnośnik do komentarza

Lepiej zwykle sprzedać rower i kupić drugi niż wymieniać wiele komponentów sporo inwestując. Wymiana o jeden poziom w górę prawie nigdy nie ma sensu bo zysk mało odczuwalny.

Cube Analog całkiem nie jest zły. Pytanie do jakiego poziomu chciałbyś go potencjalnie ulepszyć. Jak do Deore to nie jest mu daleko. Wymiana manetek Altus na Deore to nie jest duży koszt a różnica spora. Amor też całkiem sensowny, może zostać. Hamulce Altus można używać dopóki się ich nie zajeździ. Więc można tą drogą albo jakaś używka na SLX/XT ale na taką trzeba czasem długo polować. Czasem kilka dobrych miesięcy. No i jak używka to lepiej mieć możliwość obejrzeć i przetestować przed zakupem. Miałem na oku świetnego Gary Fischera na karbonowej ramie i XT za 3 tys. ale było to gdzieś na drugim końcu Polski i wymiękłem. Kross nie do przyjęcia, straszna nędza. Wszystko do wymiany oprócz ramy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...