Skocz do zawartości

Amortyzator do trekkinga


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Powoli rozglądam się za przednim amortyzatorem do mojego roweru.

Mocowanie hamulców oczywiście pod pivoty.

Na dzień dzisiejszy wybrałbym taki model http://allegro.pl/sr-suntour-nrx-e-rl-63mm-2011-cross-trekking-i5017200078.html

Ogólnie chodzi mi o to by miał tradycyjną sprężynę oraz tłumik olejowy, z dodatków to blokada skoku z manetki oraz naprężenie wstępne

Średnica lag 30mm

A średnica pod oś 9mm.

Problem jaki mam to oczywiście zmiany w amortyzatorze Suntour Nrx-e w zależności od roku produkcji. Druga sprawa do opisy na stronach są często delikatnie mówiąc słabe.

 

Odnośnik do komentarza

Rozumiem że chcesz ten amor zamiast sztywniaka wstawić. Myślę że jeśli czujesz się niepewnie w kwestii  wyboru amora - dobraniu wielkości żeby zachować geo wybierz się z rowerem do sklepu czy serwisu, i tam dokładnie wypytaj o wszystko. Przy czym polecam pytanie się w zaufanych serwisach, bo jeśli ktoś prowadzi sam sklep (jak właśnie sprarowBike - to jest b. blisko mnie także wiem co i jak.) to nie zawsze jest w stanie ci dobrze doradzić. 

Odnośnik do komentarza

Amortyzator obecnie mam to Suntour 4010 ale działa raczej średnio, szukam po prostu czegoś lepszego ale nie za jakieś kosmiczne pieniądze.

Ten który podałem w linku ma taki sam skok wiec o zmianę geometrii się nie martwię.

Co wybrania się do serwisu to o ile w amortyzatorach do górali raczej porady są ok to w sprawie amortyzatorów do rowerów trekingowych już sprawa wygląda dużo gorzej.

Może ktoś używa amora którego podałem w linku i podpowie czy warto go kupić.

Głównie chodzi mi żeby dobrze wybierał małe nierówności typu kostka brukowa oraz sprawdzał się na nierównych leśnych ścieżkach.Żadne ekstremalne skakanie nie wchodzi w grę.

Po drugie chciałbym żeby był trwały i niedrogi w ewentualnym serwisie.

Na sztywny widelec nie dam się namówić :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...