Skocz do zawartości

Rower cross czy MTB, do 3000zł


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, planuje zakup roweru i chciałbym prosić Was o poradę, jaki będzie dla mnie najlepszy. Mieszkam w Krakowie i rower będzie raczej moim głównym środkiem transportu po mieście. Oczywiście na pewno co jakiś czas będę chciał wybrać się w dłuższe wycieczki poza miasto i w trudniejszy teren, lecz nie zamierzam jeździć po typowych górach. Jestem raczej spokojnym rowerzystą i cenię sobie komfort jazdy. Dlatego zastanawiam się co będzie dla mnie lepsze, Cross czy MTB. Na oku mam na razie te dwa Ghosty:

http://www.secesja.pl/do/item/Square-Cross-28-AL_2019/SquareCross28AL?fbclid=IwAR1t8TN4R6cynZmapKdvmjnTL6mC0nsap3eupE32xJ0D99ZJ_nLuf85sgZs

http://secesja.pl/do/item/Kato-67-AL-2018/Kato67AL?fbclid=IwAR1SoarU18sApiAa2RitpYxz3_IiWbkR99zWBZ3F27Ijc8E1oDJYR-Zg8zo

Jak oceniacie osprzęt i co bardziej polecacie?

Zależy mi aby rower był w ofercie sklepu Secesja lub Martes Sport, ponieważ mogę tam liczyć na dodatkową zniżkę.

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza

Cross czy mtb w Krakowie? Oczywiście że MTB. Ten Ghost Kato jest ok. Prawie wszędzie za miastem mtb będzie lepszy. A po mieście jak też wole jeździć na mtb, tyle że więcej wtedy pompuję w opony.

Gravel to specyficzny rower. Szybki i niekoniecznie komfortowy. Jak ktoś nie miał doświadczenia z szosą to różnie to może być. Jeden się zakocha, drugi znienawidzi. Wymusza mocno pochyloną pozycję a brak amortyzacji nie każdemu odpowiada.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za opinie. Mam tylko wątpliwości co do MTB czy będę się na nim czuł komfortowo. Byłem już w sklepie i "przymierzałem" właśnie Square Cross 2.8 i któryś Kato, niestety nie pamiętam który to był dokładnie, lecz ten Square Cross znacznie bardziej mi odpowiadał. Sam układ kierownicy w Kato mi nie przypadł do gustu. Pytanie czy to kwestia do przyzwyczajenia, lecz biorąc pod uwagę, że jednak głównie będę poruszał się po mieście, wciąż zastanawiam się nad tym Crossem. Czy jego osprzęt nie będzie wystarczający na sporadyczne wypady poza miasto?

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Mixons napisał:

Czy jego osprzęt nie będzie wystarczający na sporadyczne wypady poza miasto?

Zależy w jaki teren się wybierzesz. Np w mazowieckich lasach jest sporo ścieżek mocno piaszczystych. Sam dzisiaj takimi jechałem, piach przez kilka kilometrów. Na swoim 29erze z niskim ciśnieniem w oponach przeleciałem bez większych problemów. Na crossie głównie bym prowadził (mam to przetrenowane). Z tym że z 29erami trzeba uważać żeby nie trafić jakiegoś o zbyt sportowej geometriii .  W przypadku crossów raczej to nie grozi. Jak jest ci na którymś rowerze niewygodnie, to raczej nie kupuj. Jest zwykle pewne pole do manewru (inny mostek, inna kierownica, itp,  ale to już trzeba się bawić i nie wiadomo czy efekt będzie zadowalający). 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...