Skocz do zawartości

Wymiana ramy na mniejszą dla dziewczyny/ Unibike Flite 27.5


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam swój stary rower, chciałbym go przerobić tzn wymienić rame na mniejszą by dziewczyna mogła sobie na nim jeździć ze mną po lasach, mieście:
Kolorystyka: czarno/biały
https://www.unibike.pl/unibike2015/flite.php

Rama L, jezdziła na nim, mostek jest skrócony, kierownica 75cm (w razie co sie skroci), podobało jej sie, tylko była troche pochylona

Co myslicie? jest to do zrobienia by zamowic nową rame tak za pare stówek, max do 1000zl i w ten sposob wykorzystac osprzęt i przerobić ten świetny rower dla dziewczyny?

Ja teraz jezdze na fullu wiec jest mi on niepotrzebny, a chciałbym by razem ze mną pojezdziła po lasach itp.

Ona nie lubi ram typu damek wiec ten idealnie jej odpowiadał, kwestia jaką rame zamówić jeśli jest to do zrobienia.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, jajacek napisał:

Można. Rama np. Accent Peak za ok. 500-700. Przekładka w moim serwisie kosztuje 200. Więc za 800-1000 do zrobienia. pod warunkiem, że ten sam standard ramy.
https://allegro.pl/oferta/rama-rowerowa-accent-peak-27-5-rozmiar-s-8340104578

O super, ktos mi ja kiedys polecal bo sam dla siebie mialem wymienic, niezły wykop!

Rozmiar S to chyba dla osób co mają poniżej 157cm, czyż nie?

muszę ją dopytać o wzrost :D

Rozumiem ze S-ka i M-ka bedzie pasowala?

Odnośnik do komentarza

Wziąłem więc tą S-kę (17 cali) accent peaka, bo okazało się że dziewczyna ma idealnie 170cm wzrostu, więc wg mnie pasować będzie idealnie.

Jak za ramę 550zł z przesyłką to dobra cena, te ryski nawet beda pasowały bo rower na amorze tez ma swoje ryski, oby tylko pasowała reszta, bo wymiana ramy w sklepie u mnie to mi powiedziano że tylko 100-120zł. (coś tanio)

Serwis amora też tego unibike przydało by się zrobić: SR SUNTOUR XCR-AIR 27.5 (powietrzno + olejowy?), jak patrze po necie to taki serwis powietrzno-olejowy z wymiana smaru i oleju to najnizej 120zł, u mnie to około 170zł, troche sporo ale moze sie uda potargowac jak wymienie rame + serwis amora zrobie (bo 3 lata nie bylo juz robione, a przeciez nie bede nowej ramy wstawial i nie oddam nieprzeserwisowanego roweru)

Co myslisz?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...