Skocz do zawartości

Cross do +/- 3500zł :)


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zamierzam kupić rower crossowy do ok 3500zł który ma mi długo posłużyć. Zwiedziłem już chyba wszystkie sklepy rowerowe w trójmieście i czas zapytać bezstronne osoby o opinie. Rower ma służyć głownie do jeżdzenia po ścieżkach i utwardzonych dróżkach w lesie których tutaj nie brakuje :) Jest jeszcze szansa dostać coś z 2015 roku. Mam 169cm (76cm długość nogi) i  75kg


1. Giant ROAM XR0 2015

Gdyby nie ten kolor to byłby mój zdecydowany faworyt ze względu na wagę całego roweru (11.70 z tego co pamietam), powietrzny amortyzator i podobno zachwalany osprzęt SRAM. 2x10 wiec w teorii powinien się wolniej zużyć. Jestem w stanie go dostać w rozmiarze M za 3900 z 2015roku. Gdyby nie ten kolor....

http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/roam.xr.0/18846/76313/
 

 

2. Giant ROAM XR1 2015

gorzej wyposażony brat niebieskiego. Kolor w tym przypadku OK. Waga 12.60. Osprzęt wydaje się w porządku, amortyzator juz nie powietrzny. Bedę musiał zapłacic za niego ok 3500-3600.

http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/roam.xr.1/24506/89297/


3. Idąc za radą Łukasza Radon Scart 7.0 2016

Minus oczywiście to sprowadzanie go z niemiec, cena trochę podskoczyła bo 2016 tydzien temu kosztował jeszcze 699EUR teraz 722EUR. Osprzęt fajny, ładny wygląd. Waga 12.30. Opony troche za terenowe jak na moje potrzeby. 3300zł

http://www.radon-bikes.de/bikes-2016/urban/cross/scart-cross/scart-70/


4. Specialized Crosstrail Comp Disc 2016

ok 3700zł za rower z tego roku. 2x10 korba Specialized. Amortyzator o skoku 50mm (w porównaniu do 63mm pozostałych) Ciekawy wygląd ale jak to w Specu płacimy za markę i rame wiec osprzęt gorszy niz w pozostałych.

https://www.specialized.com/pl/pl/bikes/fitness/crosstrail-comp-disc/106349

5. Cube Cross 2016

3500zł. Amor ten sam co w czarnym Giant, Radonie i chyba Specu nie licząc skoku. 


http://cube.pl/rowery_2016/tour/cross/cube-cross-black-grey-flashred-2016/



Oczywiście brałem pod uwagę też inne rowery. Merida Crossway 500 2015 jakos mnie nie przekonała. Podobnie świetnie wyposażony Kross Evado 7.0 ale przez wagę (13.7kg) i wygląd odpada. Z tego co pamietam to w jednym sklepie moge jeszcze dorwać Scotta Sportster 10 2015 za 3600zł  http://www.scott.pl/produkt/184/621/rower-sportster-10/w brzydkim jak dla mnie malowaniu.

Przez chwilę myślałem też o tym Treku http://skleprowerowy.bydgoszcz.pl/index.php?route=product/product&product_id=968

 Author i Kellys nie przypadły mi do gustu.




Jest tego mnóstwo i mam spory problem z wyborem. Bedę wdzięczny za każdą pomoc a moze podrzucicie mi cos od siebie :)

Dzięki!!


 

 
 




 

Odnośnik do komentarza

No cóż. Ja jako fan Specialized nie widzę w tym wypadku żadnego problemu. Tylko Crosstrail. Nie żebym był ślepym wyznawcą bez względu na osprzęt. Wielokrotnie doradzałem na tym forum np. dobrego Unibike'a zamiast kiepskiego Speca. Różnice między podanymi tu rowerami są nieznaczne. Natomiast Spec biję wszystkie na głowę estetyką. Sam mam Crosstrail Expert 2015. Jest to piękny rower. Zarówno jazda nim jak i samo patrzenie na niego sprawia przyjemność. Do tego dokupujesz nóżkę Specową za 50 i błotniki Specowe za 200 i masz to samo co w Crossover minus oświetlenie. Waga mojego roweru 11,90.

 

Co do porównania osprzętu to SRAM X9 stoi w hierarchii na poziomie Deore XT ale mam taki opsrzęt w Specu Stumpjumperze i nie jestem zachwycony jego ergonomią i pracą. Wolę SLX/XT. W moim Crosstrailu wszystko działa wręcz idealnie. Lekka rama ze stopu M4 z wewnętrznym prowadzeniem linek. Opony Trigger Sport z wkładką antyprzebiciową są bardzo dobre do zastosowań miejsko-szosowych, bruków i  lekkiego off-roadu typu szutry/utwardzone ścieżki leśne. Do tego bardzo dobre, wygodne, ergonomiczne chwyty kierownicy, które mam w dwóch rowerach. Do tego bardzo estetyczne koła świetnie komponujące się z ramą. Siodło Targa dla mnie za twarde, wymieniłem na moje ulubione Spec Rival. Przypominam o dożywotniej gwarancji na ramę dla pierwszego właściciela.

 

A co do innych. Ten pierwszy Giant. No malowanie bije mnie w oczy. Odpada. Drugi Giant. Malowanie takie sobie. Osprzęt podobny jak w Specu ale napęd potrójny. Muszę powiedzieć z praktyki że podwójny działa sprawniej i jest mniej problemowy w regulacji. Natomiast zakres przełożeń potrójnego jest większy co przydaje się w górach. W Trójmieście i jego okolicach typu Kaszuby, Mazury, Wysoczyzna Elbląska, wolę podwójny. Radon dla mnie dyskwalifikacja. Raz że trzeba ściągać z Niemiec, dwa producent który miksuje osprzęt Altusa z XT jest niepoważny. Ogólnie sprzętowo odstaje na minus od poprzednio wymienionych. Cube. Ten mi się podoba ale estetycznie przegrywa ze Specem i o jakieś kilo wagowo. Napęd potrójny.

 

Ja bym sobie nie zawracał głowy tylko brał Speca. Dodatkowo jeśli nie wiesz możesz zamówić u autoryzowanego dealera rower do testów za 200 zł jeśli nie jesteś pewien. Jak kupisz to tę kwotę odliczą Ci przy zakupie. No i Spec to Spec. Przy czym zwykle modele Comp. Expert i Pro to świetne rowery. Natomiast modele Sport i Elite to taniocha nie lepsza od konkurencji.

Odnośnik do komentarza

Trzeba przyznać ze Spec wyglada rewelacyjnie. Szkoda ze wprowadzili zmiany oprócz malowania w porównaniu z poprzednim rokiem. Zmienili tylną przerzutkę z XT na SLX. Przednią z SLX na coś co jest opisane jako: Shimano,top swing, dual pull. Plusem jest zmiana hamulców z M445+ M446 na kompletne M447. Najbardziej szkoda tej tylnej przerzutki. 2015 niestety w moim rozmiarze juz raczej niedostępne

Edit: kasete też zmienili z SLX na: Shimano, 10-speed, 11-36t

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem między SLX a XT nie ma dużej różnicy oprócz wagi. To nie jest rower do ścigania więc parę gram w te czy wewte nie ma IMHO większego znaczenia. To samo uważam dotyczy hamulców. Oczywiście lubię jak rower jest na pełnej grupie ale coraz mniej producentów tak robi. Natomiast złożenie roweru od początku na kupionej samej ramie wychodzi drożej. Z tym że ma się co się chce. Ja mam tak złożone Roubaix na Campa Centaur Triple i kołach Campa Zonda ale w sumie wyszło mnie 8 tys. Kolega kupił gotowca na słabych kołach Speca i Shimano 105 na kompakcie i dał 6 tys co było bardzo tanio. A klasa osprzętu podobna, jeździć się da tylko nie ma tylu przełożeń co u mnie.

Odnośnik do komentarza

Fakt czegoś się tam dowiedzieć nie jest łatwo. Ze stron internetowych sklepów, które podałeś niestety nic nie wynikło oprócz tego, że znalazłem Twój rower w dobrej cenie tylko nie wiem w jakim rozmiarze.

http://www.metrobikes.pl/pl/p/Specialized-Crosstrail-Expert-Disc-czarny-grafit/24991

W tym roku dali chyba gorszy osprzęt z tego względu ze nie było jakiejs ogromnej różnicy w porównaniu z Expertem a cena 1000zł mniejsza.
W okolicy moge miec Compa za 4100zł 2015 ostatnia sztuka, moze cos uda się jeszcze urwać z ceny. Oraz rocznik 2016 taniej od znajomego- 3700zł. Niestety 2015 u niego już niedostępny.

Specialized od wczoraj ma promocje -20% na wybrane modele niestety crossówki nie są uwzględnione

Odnośnik do komentarza

Też widziałem właśnie tego w Metrobike. Ale nie piszą w jakim rozmiarze. 3700 za 2016 chyba też dobra cena. Promocję widziałem ale chyba dotyczy tylko modeli 2016 i musisz chyba przynieść jakiś rower. Jeszcze możesz napisać na infolinię Speca pl@specialized.com ale jak kolega ma wgląd do systemu i widzi że nie ma w nim dostępności danego modelu to pewnie nic innego nie napiszą.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie Analog odpada. Mix Altusa, Deore i Acery za 3 tys? Ja bym nie kupił. Myślę że jak poszukasz to spokojnie znajdziesz pełne Deore i albo jakiś podstawowy amor powietrzny Suntoura albo najtańszy Rockshox olejowo-sprężynowy jak w tym Analogu albo najtańsze powietrze Rockshoxa.

 

EDIT

Pomylił mi się wątek ale i tak Analog opdada :)

Odnośnik do komentarza

Wygrał Spec Crosstraila Comp 2015 :) kupiony na miejscu w trójmiescie za 3600 (na wejściu do sklepu 4099) wiec uważam że cena bdb!! Dobrze ze udało się dorwać lepszy osprzętowo rocznik za fajne pieniądze

jajacek dziękuje bardzo za pomoc, mam nadzieje ze również zostane ogromnym fanem Speca ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Witam

na początek wielkie gratki dla Łukasza za prowadzenie owej stronki i forum :) .

 

By nie tworzyć setnego tematu, podłącze się pod ten wątek.

Przeczytałem milion stron, widziałem dziesiątki rowerów a problem o nazwie "co kupić" nie został rozwiązany :wacko:. 

 

Ale do sedna, mam okazję kupić rower Specialized Crosstrail Expert Disc 2015 w promocji 1000zł mniej, czyli za 4000zł

link:     http://www.rowery-rybczynski.pl/7939-rower-specialized-crosstrail-expert-disc-2015.html

i pytanie czy warto skorzystać z takiej 'promocji'.

Pozwolę sobie wywołać do tablicy bardziej ogarniętych zawodników :rolleyes: np.: Łukasz , jajacek.

Wiem ,że za tą cenę można kupić rower z lepszymi bebechami niż spec , no ale spec to spec jak się mówi. A co do bebechów owego modelu, jak to wypada? Czy warto zakupić ową maszynę czy uważacie ,że zdecydowanie przepłacę?

Chciałbym aby to był rower na  miasto ,asfalt,ubite drogi, las i bezdroża ,ot na wielkopolskie trasy rowerowe. Jajacek jako fan speca pewnie napisze: bierz B)

 

Z góry dziękuje za udzielone odpowiedzi i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...