Skocz do zawartości

Szosa Giant SCR4 czy warto?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Warto kupić używaną szosę Giant SCR4 za 1200 zł (http://www.bikekatalog.pl/2008/?ppg=show&baza=rowery&pid=1024)? Właściciel zrobił przegląd na początku sezony, wymienił kilka zużytych elementów. W tamtym roku wymienił sztyce, mostek na karbonową (widelec też jest karbonowy), osprzęt z tyłu na Dura Ace (jakieś 3 lata temu), z przodu na Campagnolo Mirage T (jakieś 3 lata temu), hamulce campagnolo (jakieś 3 lata temu) oraz koła Campagnolo. 

Odnośnik do komentarza

Właściciel, twierdzi, że kupił go od entuzjasty wyścigów, który na nim trenowała, a tylna przerzutka to DuraAce (wcześniej było Campagnolo, ale w serwisie mu wymienili na to co akurat mieli), a reszta jest na Campagnolo (klamki itp). Nawet cenę obniżył do 1000 zł, jeśli kupie go jeszcze dzisiaj, więc nie ukrywam że mnie kusi, ale sam nie jestem pewien czy nie jest za bardzo przekombinowany? 

Odnośnik do komentarza

Jak ktoś mi mówi że obniży cenę ale tylko jak kupię dzisiaj to or razu mi się zapala lampka "uwaga oszust".
Rowerów używanych nie kupuje się zdalnie. Trzeba się przejechać. Jeśli rower jest na Campagnolo to dobrze. Natomiast przerzutka DurAce nie powinna pracować prawidłowo z Campagnolo więc mam wątpliwość że ten napęd dobrze chodzi. Nie wymienia się "na o co mieli". To ściema. I nikt nie wkłada przerzutki DuraAce bo mu się wala po warsztacie. Nie wiem o co tu chodzi ale bez jazdy testowej bym w życiu nie kupił.

Odnośnik do komentarza

Umówiłem się na dzisiaj na oględziny, na co zwrócić szczególną uwagę? A cena taka dzisiaj bo jest na urlopie i wyjeżdża jutro (wraca 27.07). Również wydaje mi się to dziwne że tej klasy przerzutka jest na tyle jako "zamiennik". Nigdy nie jeździłem na Campagnolo, ale w sieci mają raczej dobre opinie. 

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim czy jest płynna praca biegów. Czy wrzuca w górę i w dół o jeden a nie o dwa. Czy nie ma żadnego chrobotania. Czy zrzuca bez problemu z dużego blatu na mały i z powrotem. No i najważniejsze czy to dokładnie Twój rozmiar. I czy Campagnolo 10 biegów czy jakieś przedpotopowe. Do 10 biegów są części. Do 9 i mniej może być gorzej. Czy koła proste. Czy opony zdarte czy w dobrym stanie.

Odnośnik do komentarza

Opony praktycznie nowe 130 km mają przejechane (właściciel ma rachunek na ich zakup  Shhwalbe Durano Plus), nie wiem czy to dobry wybór? Nowa owijka, sztyca (ma 2 miesiące Easton ec70), na to ma rachunki (jak wiadomo rachunki zawsze można mieć). A ogólnie Giant SCR4 jest dobrym wyborem? Na szosie nie jeździłem z 20 lat, na co dzień jeżdżę MTB od Krossa. 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...