Skocz do zawartości

[do 6000zł] Gravel, warto Kross Esker 6.0?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim,

Jestem tu nowy, ale przeczytałem już bardzo dużo wątków na forum na temat Graveli, jednak mało znalazłem opinii na temat Krossa Esker 6.0.

Mam możliwość zakupu tego roweru w cenie nominalnej 5999PLN i czas 2 dni na decyzję. Jest to mój pierwszy rower w stronę czegoś bardziej szosowego. Czy są tutaj posiadacze tego roweru, bądź osoby, które mają jakąś opinię na temat sprzętu? Jakieś ciekawe komentarze na temat samej ramy?

Czy ktoś ma pomysł na jakąś alternatywę w tym przedziale? Nie chcę sugerować innych wyszukanych przeze mnie modeli, jestem ciekawy Waszych sugestii. Może później podrzucę swoje inne typy. Sam Esker kusi grupą 105 (interesują mnie wyłącznie 2 blaty z przodu), karbonowym widelcem, sztywnymi osiami, fajne obręcze i opony, hydraulik + sporo otworów na montaż ewentualnych toreb. Stosunek cena/osprzęt wydają się bardzo korzystne.

Dzięki wielkie z góry. Pozdrower!

Odnośnik do komentarza
59 minut temu, gahohuki napisał:

sporo otworów na montaż ewentualnych toreb

Do montażu toreb nie są potrzebne żadne otwory. Chyba że chodzi Ci o montaż bagażników i sakw, ale akurat w tego typu rowerze, to jest trochę bez sensu. Tym bardziej że zakres przełożeń w tym Krossie jest typowo przełajowy (brak miękkich biegów), co raczej wyklucza jego zastosowanie w celach wyprawowych.

 

59 minut temu, gahohuki napisał:

Stosunek cena/osprzęt wydają się bardzo korzystne.

W porównaniu z Tribanem RC520 który też jest na 105 Kross wypada dość blado w tej kategorii ☺️

Odnośnik do komentarza

@pepe 

35 minut temu, pepe napisał:

Do montażu toreb nie są potrzebne żadne otwory. Chyba że chodzi Ci o montaż bagażników i sakw, ale akurat w tego typu rowerze, to jest trochę bez sensu. Tym bardziej że zakres przełożeń w tym Krossie jest typowo przełajowy (brak miękkich biegów), co raczej wyklucza jego zastosowanie w celach wyprawowych.

 

W porównaniu z Tribanem RC520 który też jest na 105 Kross wypada dość blado w tej kategorii ☺️

Nie za bardzo rozumiem to porównanie. Triban nie ma goleni karbonowych, sztywnych osi, hamulcow hydralulicznych, kola i wiele elementów noname. Nie podważam wartości sprzętu, jednak pierwszy raz się spotykam z sugestią marketówki.

co do celów wyprawowych, nie zakładam jeżdżenia po górach, a na jakichś nieznacznych podjazdach myślę, że te przełożenia zupełnie wystarczą. Chyba ze coś innego masz na myśli?

Czemu uważasz, że montaż bagażnika/sakwy jest "bez sensu"? Czemu konkretnie ten rower nie pasuje do tego celu?

Odnośnik do komentarza

Z pewnością Decathlon w kwestii jakości przeważa nad Krossem.
Ten Esker wydaje się fajny rower. Odrobinę lepszy niż Triban 520 RC. Czy warto dopłaty 1500 do Tribana 520 RC? Zależy czy się będzie używać jakieś grube opony bo te 37 co są w komplecie to żart a nie gravel. Torby? Jeśli ktoś jeździ pod namiot to tak. Jeśli jak ja tylko z sakwą podsiodłową to tego nie potrzebuje. Podobnych graveli są dziesiątki. Ważny jest napęd, sztywne osie i możliwość założenia szerokich opon. Bo jak nie to po cholerę gravel?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...