Skocz do zawartości

Rower do 3500-4000 zł coś łączącego MTB z turystycznym


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli dobrze zrozumiałem to chcesz po prostu jeździć rekreacyjnie off-roadem. Rower turystyczny to dla mnie rower pod bagażnik i sakwy lub torbę bagażnikową. Rozumiem że to nie to zastosowanie? Ja akurat też jeżdżę w terenie rekreacyjnie. Do takiej jazdy najważniejszy jest dla mnie komfort a dopiero potem szybkość. Jeździłem na rowerach 26, 27,5 i 29 cali. Zdecydowanie największy komfort jest na 29. Jest on troche mniej zwrotny ale ze względu na objętość powietrza i większy obwód koła lepiej wybiera nierówności drogi. Więc jeśli jesteś co najmniej średniego wzrostu (ja mam 175) to imho inny wybór niż 29 nie wchodzi w grę. Amortyzator powietrzno olejowy ustawiony pod Twoją wagę da ci dodatkowy komfort i lepsze wybieranie nierówności drogi. Za ok 4000 można już celować w osprzęt Deore a jeszcze lepiej Deore SLX. Im bardziej wyścigowy będzie model tym zwykle lepszy osprzęt ale rower będzie mniej komfortowy ze względu na geometrię. Rowery wyścigowe mają zwykle geometrię X+X+1 czyli rura pionowa jest na przykład w rozmiarze M ale górna w rozmiarze L przez co jest się bardziej wyciągniętym. To jest dobre w wyścigu ale niedobre przy jeździe rekreacyjnej.

 

A do jazdy asfaltem każdy rower się nada przy czym MTB najmniej. Nie ma rowerów które jednocześnie są dobre w teren i na szosę. Wszystko co możesz zrobić to napompować duże ciśnienie na asfalt, upuścić po dojeździe do terenu i znowu napompować wracając z powrotem. W teren pompuje się zwykle ok. 20 PSI. Jazda na takim ciśnieniu po asfalcie to jak jazda traktorem w porównaniu do osobówki. No i zdalna blokada skoku jest również bardzo przydatna przy jeździe po asfalcie i długich, prostych odcinkach.

Odnośnik do komentarza

W Scott z tej półki cenowej jest w zasadzie tylko jeden sensowny model, Aspect 910. Na stronie Scotta piszą też że uruchamiają imprezy testowe. Ja bym na Twoim miejscu skorzystał przed zakupem:

http://www.scott.pl/testy/

 

W Giant nic nie znalazłem. Nie są to moje ulubione firmy a i strony internetowe tych producentów są beznadziejne więc nie wiem czy dobrze szukałem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...