Skocz do zawartości

[~2600] Pierwszy poważniejszy rower MTB


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Postanowiłem jednocześnie zaoszczędzić i zadbać nieco o zdrowie przesiadając się z samochodu na rower w drodze do pracy. Jako, że jedynym rowerem jaki posiadam jest 12letnia marketówka z full amortyzacją zakupiona za ~600zł, która nie była używana z dobre 5 lat postanowiłem kupić coś poważniejszego. I tutaj zwracam się do was o poradę. Po rozmowach ze znajomymi bardzo wpadł mi w oko Kross level. Biorąc pod uwagę kwotę, jaką planuję przeznaczyć na pojazd wraz z różnicami w osprzętach + wizualia nastawiłem się na zakup modelu level 3.0: https://www.kross.pl/pl/2019/mtb-xc/level-3-0

Poczytałem jednak nieco forum i oczywiście im dalej w las, tym więcej drzew. Z jednej strony dużo mieszanych opinii na temat serwisu gwarancyjnego, szukanie alternatyw i tak w oko wpadł też Indiana X-pulser 6.9: https://www.mediaexpert.pl/rowery-mtb/rower-indiana-x-pulser-6-9-m21-czarno-brazowy,id-1272974

Z tego co wyczytałem to w zasadzie też Kross, ale z innym logo, aczkolwiek na o wiele lepszym osprzęcie, za niewiele większe pieniądze. Osprzęt Deore, powietrzny amortyzator (obawiam się tylko częstszego serwisowania).

Głównym przeznaczeniem roweru będzie zapewnienie mi transportu do i z pracy. Większość po chodnikach, niecały kilometr pod górkę leśną ścieżką. Generalnie brzmi jak wymarzona trasa dla roweru crossowego, dlaczego więc MTB? Mieszkam 300m od lasu i jak nieco bardziej się wkręcę w korbę (;)) to chętnie pojeżdżę trochę mniej ubitymi szlakami. Główne moje pytanie dotyczy tego, czy jest sens dopłacić do takiego Indiana, może nawet do czegoś bliżej 3000zł, czy do mojego planowanego zastosowania taki Kross lvl3.0 na Alivio/Altusach w zupełności wystarczy?

Na koniec jeszcze moje parametry, a więc wzrost 196cm, waga 93kg, długość nogi ~96cm.

Z góry dziękuję za opinie, oraz wszelkie inne propozycje i porady.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...