Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Po półrocznej przerwie od roweru (miałem przełaj, szybka jazda po lesie itd. jednak strasznie telepało po kamieniach czy dziurach) chciałbym przesiąść się na coś co pozwoli mi zwiększyć komfort jazdy w terenie oraz umożliwi sporadyczne wyjazdy na rowerowe szlaki górskie.

Generalnie to 70% leśno-wiejskie drogi (kamienie, dziury itd.), 20% górskie szlaki (kamienie, większe zróżnicowanie wysokości terenu) i 10% asfalt (dojazd w miejsce docelowe z parkingu - transport autem).

Mój budżet to max 3 tysiące złotych, wzrost 179 cm , waga 75 kg, rozkrok około 82cm, wydaje mi się że rama 19'' będzie odpowiednia, nie wiem jakie koła 27,5 czy 29 bo bardzo długo na mtb nie jeździłem.

Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, jajacek napisał:

Rama 19 , koła 29. Budżet pi razy oko na Cube Attention lub coś podobnego. Wszystkim tłumaczę że sztywny rower się do lasu nie nadaje. Ale rzadko kto słucha. Radziłbym ciut zwiększyć budżet jak trzeba i nie schodzić poniżej poziomu  RockShox/Manitou plus Deore.

Dzięki za odpowiedź.

Czy ten Cube będzie dobrym wyborem?

https://allegro.pl/oferta/rower-meski-cube-attention-sl-29-19-2019-gratis-0-8016197971

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...