Skocz do zawartości

Szosą w okolicach Krakowa


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Mieszkam w Krakowie i kręcę dość dużo km w pagórkowatych  północnych i zachodnich okolicach Krakowa. Jazda amatorska, bez spinki, w tempie szybszym niż turystyczne, ale bez przesady, jeźdzę sam, dla czystej przyjemności, fajnych widoków i okolic. Wyjazdy raczej do 100km, średnia około 28-29km/h. W grupie, czy nawet dwie osoby łatwiej o jakieś rozsądne tempo.

Ja startuję z centrum i zawsze kręcę wałem przez kolną i dalej w trasę... Np. Piekary-Liszki-Cholrzyn-Czułów-Sanka-Tenczynek-Frywałd-Brzoskwinia-Liszki-Piekary, lub ewentualne warację tej trasy do Tenczynka przez Grojec, powrót przez Alwernię, ewentualnie bardziej na południe Czernichów, Rączna opcji jest mnóstwo, których jeszcze nie testowałem, bo lubię każdą trasę katować kilka razy:). Mam ochotę pokrecić jeszcze w okolice Jerzmanowic, Będkowic, Sułoszowej. Unikam dróg krajowych i wojewódzkich... Jest mnóstwo lokalnych, na których panuję bardzo mały ruch... Jeśli znacie jakieś fajne szosowe trasy w okolicach to zapraszam do dyskusji, czy też może wspólnego kręcenia jakby byli chętni to jestem otwarty!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Bardzo polecam do planowania tras serwis Strava. Ma on ciekawą opcję 'heat map' czyli nakłada na mapę zagregowane cienie przejazdów innych osób dzięki czemu można zobaczyć, które trasy są najbardziej popularne. Używam go do planowania swoich wycieczek, często w miejsca, których kompletnie nie znam i myli się bardzo rzadko. 

Odnośnik do komentarza

Wszystkie najważniejsze opcje Stravy ( i innych serwisów) są dostępne za darmo. Płatne są plany treningowe, statystyki porównawcze i kopiowanie cudzych tracklogów. Czyli nic istotnego dla większości amatorów. 

Heat map jest świetną opcją poza asfaltem, bo często Google Maps i podobne serwisy nie znajdują tam żadnych dróg, a na Strava roi się od rowerzystów. O tu można sobie to pooglądać: http://labs.strava.com/heatmap/#13/19.97135/50.06242/gray/bikea w serwisie można wg tych tras planować jazdę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...