Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

hej

Mam nadzieję że piszę we właściwym miejscu i nie zaśmiecam forum.

Mam takie pytanie. Rozważałem zakup grand canyon 4.0 lub 5.0. Zależy mi przede wszystkim na trwałości. Przede wszystkim jazda po mieście, i weekendowe wypady do lasu czy pobliskich wiosek. Mniejsze znaczenie ma komfort, czyli np. nie jest dla mnie istotny amortyzator. Czy z rowerami jest tak, jak z samochodami, ze kupie coś bardziej zaawansowanego, powiedzmy przerzutki slx czy deore zamiast acera, ale właściwie te drugie są mniej bezawaryjne a jedynie odpowiadają za mniejszy komfort jazdy, szczególnie, że jak mówię, nie wyruszam na żadne wyczynowe, wymagające trasy ( zazwyczaj). czy wobec tego, np. taki kross hexagon 4.0 nie ustępuje trwałością takiemu grand canyonowi?

Ewentualnie co myślicie o tym

http://www.arkus.sklep.pl/rower-cube-analog-29-niebieski-2017-p-10284.html

Dziękuję z  góry za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Canyon w mojej opinii nie należy do zbyt trwałych. Widziałem już takie pęknięcia zmęczeniowe w Canyonie, które były dla mnie szokiem. Jeżeli zależy Ci na trwałości kup ramę z Alu 7005. Nie do rozwalenia. Miałem rower na takiej ramie, który przy 120km/h spadł z samochodu, obręcze pękły a ramie nic.

Osprzęt droższy jest zwykle lepszej jakości i trwałości bo jest zbudowany z twardszych, lepszej klasy materiałów i jest mniej podatny zmęczeniowo. Długowieczność w Shimano zaczyna się od Deore i kończy na XT. Stal jest bardziej wytrzymała niż aluminium, a stal pokryta powłoką antykorozyjną jak w XT daje największą długotrwałość. Kross ma z trwałością niewiele wspólnego w mojej opinii. Z drugiej strony Decathlon daje dożywotnią gwarancję na ramy podobnie jak Trek.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...