Skocz do zawartości

Dziwne strzelanie w piaście


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chciałbym poprosić o jakąś rade co do tylnej piasty. Problem jest taki ,że gdy pedałuje to słychać dziwne strzelanie w tylnej piaście. Sprawdzałem w środku piasty czy kulki są dobrze poukładane i gdy odkręciłem piaste to z jednej strony kulki wypadły. W środku pisate podmariwałem smarem i poukładałem kulki z powrotem obok siebie, z drugiej strony nie było czegoś takiego. Kiedy wszystko dokręciłem ,zamontowałem koło i gdy zacząłem pedałować to strzelane dalej się pojawiało i nie wiem zbytnio co należy zrobić i chciałbym poprosić o jakąś rade co do tego strzelania w tylniej piascie.

                                      

Odnośnik do komentarza

Może być i bębenek, a może piasty masz zabrudzone. Jak wyjmowałeś i smarowałeś łożyska, to wyczyściłeś wszystko ?  Jeżeli nie, to błąd. Mogłeś też za mocno skręcić. Swoją drogą kulki da się wyjąć z obu stron i tak też trzeba serwisować. Wyciągasz kulki (mogą same wypaść ale nie muszą), czyścisz do połysku wodą z mydłem, sprawdzasz czy są w dobrym stanie. To samo bieżnie, czy nie ma wżerów. Trzeba też przeliczyć kulki czy są wszystkie.  Dopiero jak wszystko jest czyste nakładasz smar i skręcasz tak żeby było nie za ciasno ani nie za luźno. Polecam film : https://www.youtube.com/watch?v=G7ay7uQk7L8

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...