Skocz do zawartości

Rower SCRAPPER SPEGO EX z Go Sport - warto?


Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że doszło do lekkiego nieporozumienia.

Przeznaczenie roweru to głównie szosa (ścieżki rowerowe). O lesie wspomniałem, bo jeżdżę w Kabackim. A tam są szutry na obrzeżach i utwardzone podłoże w lesie. Widuję tam ludzi na bardzo wąskich oponach, szacuje ze około 30-33 mm.

Jeździmy z powodzeniem w lesie Kabackim z żoną, która ma budżetowy rower z Decathlon na sztywnym widelcu, 28" kołach i oponach 30. Nigdy nie narzekała na brak komfortu.

Ja mam Kross Hexagon sprzed 12 lat na 26" kołach o oponach jak balon, typowe MTB. Niestety rower wymaga regeneracji piasty z typu, wymiany łańcucha, hamulców itd dlatego pomyślałem, że czas kupić coś nowego.

Żeby nie pokrywać przeznaczenia rowerów odrzuciłem MTB, bo już mam.

Ponadto chciałbym rower szybszy od tego który mam. Nie jest to trudne, bo mój Kross jest bardzo wolny. Pomijając moja wydolność, która nie jest zła, to na ścieżce większość mnie wyprzedza, pomimo, że ja daję z siebie wszystko.

Nie chciałbym też trafić możliwości jazdy po troszkę gorszym terenie niż asfalt, dlatego odrzuciłem szosy.

Taki jest kontekst poszukiwań roweru. Wiem, że nie ma rzeczy które nadają się do wszystkiego. Ale ja nie ukrywam, że jestem amatorem i chce dojechać sprawnie do pracy, wyjechać w weekend na rodzinną przejażdżkę i zrobić dłuższą trasę.

Wpisują mi się w to rowery typu gravel czy cross na kołach 28" i oponach 33-38 mm.

Trzy modele które wczoraj oglądałem miały praktycznie taka samą geometrię opon.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Wczoraj zrobiłem rozeznanie internetu i wpadły mi w oko następujące modele:

1. Kross Pulso 1.0 z 2018 r. za około 1600 zł - teoretycznie dostępny w Warszawie

2. Kross Pulso 1.0 z 2019 r. za 1999 zł dostępny w każdym salonie bo to bieżący model

3. Romet Mistral z 2017 r. za 1999 zł, nie wiem czy znajdę go w Warszawie żeby się przymierzyć

4. Merida Speeder 20-V za 1529 zł, nie wiem czy znajdę go w Warszawie żeby się przymierzyć

5. Triban 520 za 1999 zł

6. Kross Seto z 2018 r. za 1639 zł

 

Jeszcze są takie rowery jak Giant Escape 2 (2018), Trek FX 2 Disk (2019) ale nie wyróżniają się niczym szczególnym.

Jak widzicie większość pozycji powyżej to rowery typu fitness bądź zbliżone. 

Najbardziej skłaniam się do pozycji nr 1 czyli Kross Pulso 1.0 z 2018 r. bo ma rozsądny stosunek ceny do osprzętu, bądź Merida Speeder. Technicznie najlepszy jest Triban 520.

 

Czy polecacie któryś konkretny model? Może powinienem zwrócić na coś uwagę?

Odnośnik do komentarza

Przed chwilą miałem możliwość oględzin na żywo Kross Pulse 1.0 z 2018 roku. Cena w internecie to 1499-1549 zł.

W zasadzie jestem zdecydowany na ten rower.

Potrzebuje porady z wyborem rozmiaru ramu. Mam 187 cm wzrostu i 87 cm długość nogi (od ziemi do kroku).

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Po długich namysłach udało mi się określić jaki typ roweru będzie dla mnie najlepszy. Wybór padł na fitness.

Teraz czas na wybór modeli i to potrzebuje Waszej pomocy, bo brak mi wiedzy o osprzęcie.

Zdecydowałem się następujące rowery:
1. Kross Pulso 1.0 2018 za 1650 zł
2. Kross Pulso 2.0 2018 za 2150 zł
3. Merida Speeder 100 za 2200 zł, z tym że nie wiem z którego roku. Cena wskazuje, że 2018.
4. Merida Speeder 200 2018 za 2700 zł

Takie udało mi się uzyskać ceny w różnych sklepach.

Głównie zastanawiam się czy przy tak niskiej cenie Kross Pulso 1.0 jest sens dokładać do Merida Speeder 100. Brak mi wiedzy, czy Speeder ma lepszy osprzęt. Proszę o pomoc.

Jeżeli zdecyduje się dołożyć do Speeder 100, to może lepiej wziąć Pulso 2.0? Oparty jest na Shimano Sora, który wszyscy polecają. Znów proszę o pomoc.

Marzy mi się Merida Speeder 200, ale czy jest lepsza o Pulso 2.0? Znów potrzebna mi pomoc. Ten rower jest poza budżetem, ale może uda mi się gdzieś uzyskać rabat, trochę nagiąć budżet i kupić ten rower. Tylko czy warto?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Dnia 6.05.2019 o 20:46, zapsu napisał:

Zdecydowałem się następujące rowery:
1. Kross Pulso 1.0 2018 za 1650 zł
2. Kross Pulso 2.0 2018 za 2150 zł
3. Merida Speeder 100 za 2200 zł, z tym że nie wiem z którego roku. Cena wskazuje, że 2018.
4. Merida Speeder 200 2018 za 2700 zł


 

I co kupiłeś już jakiś rower? Z Krossów to jeszcze jest taki model -> https://www.kross.pl/pl/2019/road/seto są w nim hydrauliczne tarczówki shimano, napęd shimano acera / altus 3x8, grubsze opony 1,5", ale typu slick.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...