Skocz do zawartości

Mój pierwszy rower szosowy :-)


misiekkr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów, rowerzystów i Gospodarza tej strony. Trzy dni temu zakupiłem na zimowej przecenie moja pierwsza kolarzówkę -Trek 1 series, 1.2 C H2. Długo przegladałem oferty, grzebałem po forach i doszedłem do wniosku że na poczatek moich zmagań z rowerem szosowym to będzie dla mnie dobry wybór.Pozatym urzekła mnie kolorystyka ? Długo się wahałem czy trochę nie dołożyć i nie kupić rodzimego Kross-a Vento 4.0 (na podzespołach Tiagra), ale spasowałem. Wydaje mi sie że na poczatek Sora mi wystarczy a sama rama jest dobra baza na rozbudowe. Wszystkie sugestie i opinie mile widziane. Rower taki jak na zdjeciach waży dokładnie 10 kg ale planuje dorzucic mu licznik i małe lampki przód-tył. Nadal jednak nie tak ciężki jak mój "góral" ?

(null)

(null)

 

Pozdrawiam z północnej Szkocji

Odnośnik do komentarza

Gratuluje zakupu. Daj znać jak tam się jeździ w Szkocji. Któregoś dnia planujemy się z kumplem wybrać bo ponoć latem pięknie. Słyszałem że mają krótkie ale bardzo sztywne podjazdy. Nie wiem jaki masz osprzęt bo nie wkleiłeś linku do specyfikacji. Może być potrzebna potrójna korba, nie wiem czy masz taką. Ja mam kiepskie doświadczenia z Shimano Sora, którą mój syn ma swojej szosie. Nigdy nie udało mi się jej wyregulować ani zresztą dwóm innym serwisom rowerowym także. Ale mam kilku kolegów, którzy na tym jeżdżą i dają radę.

 

Polecam zapisać się tu:

http://challenge-big.eu/

i zdobywać podjazdy szosowe.

Odnośnik do komentarza

Coś mi nie idzie to wklejanie tych zdjęć...

Co do Szkocji to owszem - jest dużo ładnych dróg, podjazdów, ogólnie jest pagórkowato i wąskie, w miarę dobrej jakości drogi. Oczywiście tylko trzeba wziąć na poprawkę szkocką pogodę - z tym to już niestety loteria.

Korba jest podwójna, ale na razie wystarczy - w tym przedziale cenowym mam nadzieję że nie mam się co bić o więcej (£475 = 2780ZŁ). Ogólnie osprzęt szału nie robi, ale tak jak pisałem wcześniej-to mój pierwszy rower szosowy. A wiadomo-w miarę jedzenia apetyt rośnie. Kiedyś nie pomyślałbym nawet że będę miał dwa rowery a tu proszę :-)

Oto specyfikacja roweru (sorry że po angielsku):


Frame

100 Series Alpha Aluminium, mudguard & rack compatible

Sizes 58

Wheels

Bontrager alloy hubs, Bontrager Tubeless Ready rims

Tyres

Bontrager T1, 700x23c

Shifters

Shimano Sora, 9-speed

Rear derailleur

Shimano Sora

Crank

FSA Vero 50/34 (compact)

Cassette

Shimano HG400, 11-28, 9-speed

Chain

KMC X9

Saddle

Bontrager Paradigm 1

Seatpost

Bontrager alloy, 2-bolt head, 27.2mm, 8mm offset

Handlebar

Bontrager Race, VR-C, 31.8mm

Stem

Bontrager Elite, 31.8mm, 7-degree, w/Blendr computer & light mounts

Head set

1-1/8" semi-cartridge bearings

Brake set

Alloy dual-pivot

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...