Skocz do zawartości

Czy wybrałem dobry rozmiar ramy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zakupiłem dnia wczorajszego rower ale teraz zastanawiam się czy wybrałem dobry rozmiar ramy jaki został mi doradzony w sklepie. Rower jaki kupiłem to Big.Nine 500 Lite - rozmiar ramy L. Wzrost mój to 183cm, a przekrok żeby nie bolało to 85cm. Stojąc z rowerem między nogami mam jakies 2-3 cm luzu co daje możliwość podniesienie przedniego koła na ok. 15 cm. Na samym rowerze przed sklepem jeździło mi sie dobrze. Pytanie czy takie wymiary moga być czy dzwonić do sklepu z pytaniem o zmiane rozmiaru ramy ??

Odnośnik do komentarza

W rowerze szalenie ważny jest bike fitting czyli wybór prawidłowego rozmiaru i dopasowania pozycji. Decyduje on o komforcie, zwrotności, szybkości itd. Jeśli masz drugą osobę, które może Ci pomóc z pomiarami to są dwa niezłe kalkulatory online. Pedal Force i Jenson USA. Pamiętaj że kokpit czyli mostek i kierownica to nie jest coś niezmiennego. Można je wymienić i nie kosztuje to majątek. Można kierownicę przyciąć żeby była krótsza, dać krótszy lub dłuższy mostek. Producent nie sprzedaje roweru idealnie pod Twoje wymiary. Tylko z pewnym marginesem błędu czy w pełnych widełkach.

Odnośnik do komentarza

Taki prześwit jest wystarczający. Sprawdziłem specjalnie w moich dwóch rowerach, jeden to mtb, drugi cross,  w obydwu mam podobnie jak Ty to opisujesz, niezaduży luz nad ramą (około 3 cm). Przednie koło podnoszę na 15 może 20 cm. Jeżdżę w różnym terenie, nigdy nie miałem przygody typu kontakt wrażliwych części ciała z ramą.  Mam 174 cm, przekrok 79, rozmiar ramy w 29erze: 17.  Może jakbyś chciał jakieś skoki robić, to wskazany byłoby większy luz, ale zakładam że na hardtailu nie planujesz.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...