Skocz do zawartości

MTB do 2000zl


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Przymierzam się do zakupu roweru i tyle ile mogłem to sam sobie już znalazłem.

Interesuje mnie MTB do 2000zł. Jeździć będę sporo po mieście a raz na jakiś czas wjqde do lasu. W grę wchodzą tylko nówki sztuki (chcę kupic na raty).

Na chwile obecną zainteresowały mnie Kross level 3.0 i Kross level 1.0. Z tego co zauważylem głównie różnią się hamulcami - w 1.0 są tarczowe mechaniczne, a w 3.0 są tarczowe hydrauliczne. Różnica cen to mniej więcej 500zł. Co byście ogólnie polecali do tej kwoty? Może jednak coś innego? Kompletnie zielony jestem w tym dlatego liczę na pomoc! Patrzyłem na temat polecanych rowerów ale tam nie było żadnych informacji na temat moich powyższych kroasow.

Możecie pomoc? Dzięki!!!

Odnośnik do komentarza

@Misiek43210 Siemanko,

po kilku dniach spędzonych na szukaniu informacji dla mojego MTB, zadam ci pytanie które nie raz przeczytałem. Czy na pewno to musi być MTB ? Jeśli piszesz, że "raz na jakiś czas" wjedziesz w las, to nie wiem czy jest sens pakować się w MTB - lepiej kupić jakiegoś crossa. Wiadomo amor już nie 100mm skoku tylko połowę mniej, ale dostajesz wtedy lepszy napęd który w mieście się przyda (mam tutaj na myśli przełożenia, które dadzą ci większą prędkość). Jeśli natomiast jesteś z okolic rudy śląskiej to polecam wybrać się do sklepu Active. Tam to możesz przymierzyć się do baaardzooo dużej ilości rowerów, a i może wpadnie coś innego w oko.

Jeśli chodzi o moje skromne zdanie w temacie rowerków które wymieniłeś to - na pewno nie bierz nic z shimano z nazwą Tourney, jest to podstawowa klasa osprzętu, który dużo nie wytrzyma - dlatego Level 1.0 odpada - dodam cały czas moim zdaniem. Sam jeździłem do wczoraj Meridą która nie brylowała w osprzęcie, ale o rower bardzo dbałem i też się na nim nigdy nie zawiodłem.

A rowerki o których ja mówię to tutaj - również z krossa - dwa przykłady, ceny takie same jak twoich MTB:

1. https://www.kross.pl/pl/2019/cross/evado-5-0

2. https://www.kross.pl/pl/2019/cross/evado-4-0

Odnośnik do komentarza

I Misiek masz generalnie rację, że MTB 29 cali jest zdecydowanie bardziej uniwersalny. Problem jest jednak taki, że za 2k kupujesz produkt mtb-podobny, który z mtb nie ma nic wspólnego. Najtańszy rower mtb nadający się do czegokolwiek to ile mi wiadomo Ghost Kato 5.9 2018, kosztujący 2600. Jak chcesz mieć przyjemność z jazdy terenowej to przede wszystkim musisz mieć amortyzator a nie jego atrapę. Suntour XCT/XCM są atrapami amortyzatorów.

Odnośnik do komentarza

A moim zdaniem bardzo dobry wybór. Rowery Indiana są to rowery Kross wyprodukowane dla marketów. Niczym się od tanich Krossów nie różnią. Ten model ma przyzwoity amor RockShoxa i dobry napęd Deore. Reszta jest badziewna ale taka sama jest w każdym rowerze w tej cenie. A baza jest niezła i z czasem można wymienić badziewne hamulce czy koła albo przejść na wyższy poziom jeśli Misiek się wkręci. To jest rower na zbliżonym poziomie do Ghosta Kato 5.9.

Odnośnik do komentarza

Wlasnie czytalem opinie ze ten rower ma naprawde solidne podstawy - amortyzator oraz naped jak na te cene sa naprawde mega. A kola czy hamulce to i tak mi starcza na mase czasu, a potem z pewnoscia wymienie ?

Wybor juz padl. Prosze powiedzcie mi jeszcze, czy przy wzroscie 173 cm najlepsze bedzie rama 17"? z tego co mis ie wydaje to chyba bedzie najlepsza.

 

A i jeszcze raz serdeczne dzieki za pomoc!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...