Skocz do zawartości

Szosa do 5000


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Tematów takich było już wiele, i z większością, również na zagranicznych forach w dużym stopniu się zapoznałem.

Niestety, mimo wszystko jestem trochę w kropce..

Mam 194cm wzrostu, przekrok 93cm i 100kg wagi.

Po jeździe na różnych wynalazkach postanowiłem spróbować szosy. Wypożyczyłem Treka Domane AL3, przejechałem się 20km i wszystko fajnie, tylko za mała rama. Według mojego osobistego odczucia 58 była za mała. Długość górnej rury niby zgodnie z kalkulatorem, wyliczone 56,8 a w tym modelu 56,7. długość rury pod-siodłowej wg kalkulatora kosmiczna, więc kieruję się górna.

Będę się przymierzał do 60, ale pojawił się taki rower:

https://www.olx.pl/oferta/trek-domane-6-series-CID767-IDyzu6j.html

Bardzo mi się po prostu podoba. I pytanie do bardziej doświadczonych kolegów, czy warto? Absolutnie nie potrzebuje takiej grupy sprzętowej (co prawda Sora niesamowicie tępo działała, ale przy jeździe 200km tygodniowo pewnie wystarczy) I jak go sprawdzić zdalnie, bo niestety, tylko wysyłka.

Odnośnik do komentarza

Pojeździłem dzisiaj na Unibike'u Zethos sąsiada. Głównie dlatego, że rura górna ma 60cm długości.

Bardzo fajnie dopasowany rower. Oczywiście nie chce crossa, potrzebowałem punkt odniesienia. Na ile takie mierzenie do roweru ma sens?

 

Z drugiej strony, czy zna ktoś z Was sposób na zakup Tribana 540? W oficjalnej sprzedaży w PL już się skończyły. Nie ma porównania do Treka z linka, ale im bardziej się przyglądam, jest to zasadniczo dokładnie to co jest mi potrzebne. Jak będę wymagał czegoś więcej od roweru, za kilka lat sobie wymienię. Na razie potrzebuję po prostu zacząć przygodę z szosą.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...