Skocz do zawartości

boregas 2 vs kellys soot 50


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam do wyboru 

Romet Boregas 2 lub Kellys Soot 50 (2019)

Cena identyczna więc nie wpływa na wybór. (chyba, że uznać że soot w cenie boregasa to okazja)

Zawodnik 100 kg, przeznaczenie rekreacyjne, w tygodniu asfalt + weekendowe wypady za miasto (+/- 100km leśnymi ścieżkami na śląsku)

Do tej pory nie jeździłem na gravelu/szosówce więc na podstawie kilkuminutowej przymiarki nie potrafię dokonać wyboru.

W sklepie z Sootem mówią, żeby nie kupować Rometa bo rama jest kiepskiej jakości i mi się rozleci po gwarancji

W sklepie z Rometem, że dostaje białego kruka (podobno rower na 'zapisy';)) i  lepsze hamulce (w soot hydrauliczne ale na lince) + z tyłu kaseta do 42 

 

Niestety nie mam wiedzy, żeby potwierdzić/zaprzeczyć powyższemu

Prośba o pomoc

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Przy 100kg to jak dla mnie na rowerze ze sztywnym widelcem, nie widzę tej jazdy w terenie, poza okazyjnym szutrem czy ubitymi leśnymi ścieżkami od czasu do czasu. Jak chcesz jeździć powiedzmy 75% szosa, 25 teren to może i gravel. Jak 50/50 to mtb. Jak 95% szosa i 5% teren to szosa endurance.

Proponuję rozważyć Triban 520 RC
- dożywotnia gwarancja na ramę
- możliwość wypożyczenia i przetestowania przed zakupem
- możliwość założenia opon do szerokości 700x35 oraz błotników i bagażnika

Za kilka dni zamierzam go testować z czystej prostej ciekawości, bo ten rower mi się podoba. a nie dlatego, że chcę go kupić. Napiszę pewnie dłuższą recenzję.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...