Skocz do zawartości

MTB 29er / cube / jaki model ->4000PLN


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Zamierzam kupic rower konkretnie 29er. budzet 4 tys max ktorego na penwo nie przekrocze. Do tej pory jezdzilem tribanem rockriderem nic specjalnego. Interesuje mnie głownie CUbe, i tu moje pytanie do @jajacek, bo widze ze duzo pomagal w podobnych temetach. jest sporo modeli Cube (reaction, analog, aim, attention) Jest mi ktos w stanie powiedziec ktory z tych modeli jest najlpesyz i dlaczego? roznica cenowa jest widoczna miedzy niektorymi. Myslaelm o attention sl 29'. Natomiast jeszcze pytanie co do ram cube. przy m,oim wzroscie 184cm i kolach 29, rama 19/21/23 ktora by byla najlepsza?

Ps. jazda glownie miasto plus male wypady las itd.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy jest sens wybierać model z amortyzatorem powietrznym, czyli Attention SL. Czy przypadkiem nie lepiej wybrać model Attention ze sprężyną stalową. Sam mam Cube LTD Pro 2015 z amortyzatorem powietrznym RockShox Reba. W sumie jeździ się bardzo dobrze, z tym, że taki amortyzator wymaga większej dbałości. Jak pewnie już  doczytałeś sam serwis to 300 pln rocznie, do tego zakup pompki wysokociśnieniowej do ustawienia ugięcia wstępnego. W przypadku jazdy po mieście polus ścieżki w lesie nie bardzo się kalkuluje.Wątpię żebyś odczuł większą różnicę w trakcie jazdy.

Odnośnik do komentarza

Cube Analog
Rower miejsko-terenowy na wszystkie nawierzchnie. Rekreacyjna geometria z krótką górną rurą. Przyzwoity amor sprężynowo-olejowy, napęd 3x9 na wszystkie nawierchnie. Klasa napędu Alivio dobra na drogi utwardzone i lekki teren.

Cube Attention
To samo co Analog ale wszystko oczko lepsze. Osprzęt Deore 3x10 będący najniższą dobrą grupą osprzętu terenowego.

Cube Attention SL
To samo co Attention ale przyzwoity amor powietrzny i napęd 2x10 Deore. Rower przeznaczony głównie do regularnej jazdy terenowej.

Cube Acid
To samo co Attention SL ale 11 biegów i parę lepszych szczegółów

Cube Reaction Pro
To samo ale Cube udaje że to co innego, rzekomo seria do bardziej agresywnej jazdy. Bzdura. Ta sam rama, te same heble, inna nazwa i parę szczegółów.

Przy Twoim wzroście rama 19 lub 21 w Cube. Raczej 21 chyba że chcesz być bardzo wyprostowany to 19.
 

Odnośnik do komentarza

Dzieki za konkretna odpowiedz panowie.

Czyli reasumujac, jezdzac glownie po miescie i czasem teren, najrozsadniejszy wybor to cube attention. Nie biore udzialu w zadnych zawodach itd i chyba jednak nie bedzie mi potrzebny ten amor powietrzny. poprawcie mnie jesli jestem w bledzie. koszt serwisu to nie problem bo dbam o kazdy sprzet jaki mam, bardziej mi chodzi o to czy minusem SL bedzie tylko ten niby zbedny dla mojej jazdy amor i koszt serwisu , bo rozumiem ze  jazda jest przyjemniejsza i  rower sam w sobie lepszy? 

znalazle dostepne przecenione modele  z roku 2018

http://www.arkus.sklep.pl/rower-cube-attention-29-czarny-2018-p-11687.html

http://www.arkus.sklep.pl/rower-cube-analog-29-szary-2018-p-11611.html

http://www.arkus.sklep.pl/rower-cube-attention-sl-29-szary-2018-p-11612.html

czy ktos korzystal z uslug tego sklepu ewentualnie?

na allegro niestety dostepny tylko model analog 2018

Odnośnik do komentarza

Jeżeli koszt serwisu nie jest problemem, to możesz spokojnie wybrać model z amortyzatorem powietrznym. Na pewno plusem są dodatkowe regulacje, nie tylko ugięcie wstępne ale też regulacja tłumienia. Jeśli dobrze patrzę, to Attention 2018 różni się od Attention SL 2018 tylko amortyzatorem. SL jest też minimalnie lżejszy, co zapewne wynika z mniejszej wagi amortyzatora powietrznego.

Odnośnik do komentarza

witam jeszcze raz;)

udalo mi sie zlapac model analog 2019 w bardzo dobrej cenie,  i tez dlatego zdecydowalem sie ostatecznie na zakup cube analaog 29' 2019

przemyslalem sobie jednak pare rzeczy i poki nie jezdze duzo w terenie nie potrzebuje amora powietrznego natomiast szkoda bylo nie skorzystac z okazji. dziekuje za porady, widzimy sie juz w innych tematach ? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...