Skocz do zawartości

Amortyzator (Damper) jaki kupić?


Rekomendowane odpowiedzi

sztywność w każdym damperze jest regulowana -  w powietrznym ciśnieniem, w mechanicznym wstępnym napięciem sprężyny. Pytanie jak chcesz wykorzystywać zawieszenie. Czy damper ma minimalizować drgania przenoszone z drogi na twoje.. siedzenie :) czy spełniać swoją podstawową funkcję czyli dbać o przyczepność. Producentów jest kilku. Wśród najpopularniejszych znajdziesz foxa, rock shoxa, marzocchi, xfusion czy dt swiss. Wybierałbym z dwóch pierwszych. Może napisz więcej co to za rower, i co znaczy "nierówna droga" bo droga drodze nierówna :D

Odnośnik do komentarza

Masz na myśli któregoś fulla od Krossa? zakładam, że nie chodzi Moona, ale raczej o serię Earth. Trudno mi jednak wywnioskować czy nie chodzi może o jakiś jeszcze inny model. Im więcej informacji przekażesz, tym łatwiej będzie odpowiedzieć na twoje pytanie :( Czy masz w rowerze damper? Jeśli tak to jaki? Być może wystarczy go ustawić do twojej wagi i po problemie?

Odnośnik do komentarza

nie kojarzę montany od Krossa, być może chodzi ci o firmę Cross - może jakiś link wrzuć. To dwóch różnych producentów. Nie bardzo rozumiem "nie mam z tyłu żadnego amortyzatora" czyli rower jest w ogóle niesprawny, bo stary amortyzator został wymontowany? Podstawowowa sprawa to długość montażowa dampera, czyli odległość pomiędzy osiami otworów, w które montuje się sworznie. Zmierz ją i dopiero wówczas można szukać dampera.

Odnośnik do komentarza

 

Czyli uginacza, a nie dampera. Nie wiem czy opłaca się wkładać do takiego roweru coś od DT Swissa, bo to podniesie wartość roweru o 100%.

 

No to samo miałem na myśli, ale nie chciałem wprost :D dobrze by było gdyby kolega określił pułap cenowy w którym może się obracać. Powiem szczerze, że nie wychodziłbym ponad 100 zł, co może oznaczać albo marnej jakości amor NO NAME, albo jakąś używkę.

Odnośnik do komentarza

popatrz na te http://allegro.pl/czesci-amortyzatory-16686?buyNew=1&offerTypeBuyNow=1&order=qd&a_enum%5B316%5D%5B10%5D=10

 

Swoją drogą nie wydałbym na damper do tego roweru 200 zł, max może 50. Gra nie warta świeczki, nie ma co inwestować w coś, co nie jest rozwojowe. Z punktu widzenia jakości jazdy i sterowności znacznie ważniejszy jest widelec, ale w przypadku twojego roweru również nie ma sensu inwestować w nierozwojową ramę. Tym bardziej nie warto w zawieszenie tylne. Powiedzmy 50 zł żeby można było rowerka uzywać. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...