Skocz do zawartości

Rower dla 12-latka. Trek Merlin 5 - koła:27,5 - rama:15,5?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam 11,5 roku, 152 cm wzrostu (dł nogi po wewnętrznej stronie ok 72/74 cm).

Chciałbym kupić nowy rower: myślałem nad rowerem typu cross. Ale u mnie w miejscowości jest stosunkowo mały wybór tego typu. 

Byłem w trzech sklepach i najbardziej podobał mi się Trek Merlin 5 (koła:27,5 - rama:15,5) - wiem że to rower górski ale rozmawiałem ze sprzedawcą aby założyć trochę węższe opony.

Jeździć będę takie zwykłe rzeczy: szkoła, ścieżki rowerowe, trochę terenu. Nie mam wielkiego zacięcia sportowego.

Mam 1500zł, ewentualnie jeśli warto mogę dołożyć 500zł. Trek kosztuje 1999zł.

Co sądzicie o tym rowerze. Najbardziej zależy mi na niezawodności i uniwersalności. Boję się też o ewentualne koszty eksploatacji/serwisów. Nie chciałbym też aby okazało się że jakieś części będą drogie lub problematyczne.

Na rowerze chciałbym pojeździć kilka lat (nie chcę kupić zbyt małego - chodzi czy z niego za szybko nie wyrosnę).

Proszę o ocenę mojego wyboru lub inne propozycje.

Czy dobrze dobrałem rozmiar ramy? W internecie są crossy z kołami 28 i ramą 17 czy takie rowery nie będą dla mnie za duże?

Pozdrawiam

Szymek 

 

 

Odnośnik do komentarza

Potrzebujesz ramę męską 15 cali. 17 nie wchodzi w grę. Jak nie chcesz dużych kosztów to kup bardzo prosty rower bez żadnych elementów hydraulicznych. Hamulce v-brake i prosty amortyzator sprężynowy. Nie przepłacaj za rower bo szybko z niego wyrośniesz. Mój syn urósł od jesieni do wiosny ze 158 do 173 wzrostu. Jak byłbym Tobą to bym nie kupował nowego roweru w żadnym wypadku. Najdalej za 2 lata będziesz potrzebował większy. A może i wcześniej.

Odnośnik do komentarza

Rozumiem, że chciałbyś mieć nowy rower bo to zawsze fajniej niż używany. Z praktycznego punktu widzenia niekoniecznie. Mój syn ma obecnie 15 lat. Zawsze kupowaliśmy mu używane rowery do momentu kiedy nie zatrzymał się z wzrostem. Teraz ma 181. I obecnie ma już nowe. A ponieważ jest wyczynowym kolarzem ma też rowery z klubu. Używany rower ma też pewne zalety. Jeśli mądrze kupiony to będzie miał lepsze parametry niż rower nowy. Np kupiliśmy synowi do ścigania się w mtb rower za 2000 zł na powietrznym amortyzatorze Fox z osprzętem Shimano Deore, ważący 11kg. W tej samej cenie kupisz nowy rower ważący ok. 15 kg na kiepskim osprzęcie z atrapą amortyzatora. Coś za coś.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...