Skocz do zawartości

Romet Gazela 4 vs Gazela 5


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, potrzebuje porady dotyczącej zakupu roweru trekkingowego. Najbardziej interesuje mnie model Romet Gazela 5 2016, ponieważ wydaje mi się, że w cenie trochę ponad 2000 zł nie kupię lepszego roweru z dobrym osprzętem i hamulcami hydraulicznymi. Natomiast jest jeszcze możliwość kupienia modelu Romet Gazela 4, który jest ok 600 zł tańszy, ale posiada zwykłe V -brake i nieco gorsze przerzutki. Co będzie lepszym wyborem? Jest sens dopłacać te paręset złotych do wyższego klasą modelu?

Odnośnik do komentarza

Hamulce hydrauliczne mają ta przykra cechę, że bardzo łatwo jest zatłuścić klocki, przez co wyją niemiłosiernie i słabo hamują (sporo jest wątków na forach, sam też miałem ten problem, przykład pierwszy z brzegu : http://emtb.pl/forumo/showthread.php?tid=7588 ). Trzeba na to uważać. Z v-brake nie miałem nigdy tego problemu. Hydrauliczne są owszem lepsze (dopóki się nie zatłuszczą), ale ma to głównie znaczenie przy bardzo dynamicznej jeździe (duże górki, częste hamowanie, itp.) Do spokojnej jazdy v-breaki w zupełności wystarczą, szczególnie z dobrymi klockami, tak jak kolega pisał. W deszczu też nie ma jakiegoś od razu dramatu, wiele razy jeździłem i nic się nie działo złego. Obecnie w zimie też jeżdżę na rowerze z hamulcami v-break. Jakbyś chciała jeździć w błocie na przykład, to już miało by znaczenie, ale zwykła turystyka, to v-break da radę. 

Odnośnik do komentarza

Nie zamierzam jeździć w błocie więcej niż to konieczne przy deszczowej pogodzie ?

Czasami lubię nagle, ostro zahamować przy szybkim zjeździe ze stromej góry, czy to na żwirowej drodze czy na asfaltowej i tutaj zawsze sie dobrze spisywaly moje mechaniczne tarczówki w gorskim rowerze, natomiast nie mialam okazji hamowac v brake'ami, więc nie wiem jak sie sprawdzają, ale mam nadzieję, ze w takim razie podolalyby te w gazeli 4.

Uważacie, że tym modelu sa wystarczają do dobre klocki?

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...