Skocz do zawartości

Najlepszy rower do 2000 zł?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

na wstępnie napiszę, że kompletnie nie znam się na rowerach, a chciałbym sobie kupić rower do 2000 zł, dlatego proszę Was o pomoc.

Główne przeznaczenie roweru: jazda do pracy od poniedziałku do piątku oraz wypady 3-4 razy do roku do lasu.

 

Szukam cross'a lub trekkinga.

 

Chciałbym maksymalnie wykorzystać budżet w tej cenie, otrzymując najlepszy sprzęt za tą cenę. 

 

Liczę na Waszą pomoc!. Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza

Ogólnie jak zwykle za mało danych - chce koło - jakie - od traktora, sterowe do łodzi, kibel (z Koła), dodatkowo wymiary Twoje są potrzebne z przekrokiem (czyli od jajek do stopy) lub rozmiar ramy.

Do pracy - treking, po polach - cross - chyba że lubisz naginać rower pod swoje potrzeby to jednym i drugim dasz radę.
Sugerowałbym trekkinga bo lepiej sprawdza się z zestawem bagażników, błotników i pozycja do stałej i wygodnej jazdy statecznej i turystycznej - taka zazwyczaj potrzebna jest do jazdy do pracy - coby się nie zmęczyć i nie zmoczyć od jazdy po kałużach.

"Wypasiony" NOWY cross to takie coś http://lazaro-bike.pl/sklep/lazaro-elitary-v3-męski-2018_pid=226 (jest goły wesoły i lżejszy) a tak "wypasiony" trekking http://kands.pl/portfolio_page/28-kands-elite-pro-alivio-meski-2/ - jak spojrzeć na obydwa to trekking jest bardziej zabudowany (błotniki, regulowana kierownica, prądnica w piaście, światełka itp.) niż goły cross - każdy z tych rowerów jest przeznaczony do innych celów - niemniej gdybym miał dojeżdżać do pracy to wolałbym trekkingiem, a po lesie wolniej nie przeszkadzałoby mi.

Podpowiem że waga dla amatora jeśli ma "parę w nogach" nie robi różnicy - zdziwiłbyś się jak potrafi gnać kobieta na dobrze dobranym cruiserze miejskim z przekładnią planetarną (rower 19 kg) które to wszystkie komponenty razem tworzą wg mitów ulicy walec drogowy a nie pojazd miejsko-wyścigowy ? - realia mówią co innego ...

Odnośnik do komentarza

Bardzo dziękuję za komentarze, które są bardzo pomocne.

Natura podpowiada mi kupić cross'a, rozsądek trekkinga.

Jeszcze nie zdecydowałem, chociaż pewnie wygra rozsądek, bo jak wspomniałem wyżej głównie będę używał go do pracy.

Mam 187 cm wzrostu. Rozmiar od jajek w dół zmierzę jutro, jak będę miał miarę 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...